Presa din Grecia, ”copleşită” după ce Răzvan Lucescu a scris din nou istorie: ”Magică! Uriaşa campioană PAOK, a ridicat trofeul în zece jucători!”

”Am încercat să joc ca să fiu în formă şi să pot fi convocat”. Vlad Chiricheş visează la EURO ”Am încercat să joc ca să fiu în formă şi să pot fi convocat”. Vlad Chiricheş visează la EURO
VIDEO | AS Roma - Genoa 1-0. Lukaku aduce victoria, deşi echipa sa a jucat în inferioritate numerică VIDEO | AS Roma - Genoa 1-0. Lukaku aduce victoria, deşi echipa sa a jucat în inferioritate numerică
Gigi Becali a anunţat primul transfer! "Mâine vine să semnăm" | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali a anunţat primul transfer! "Mâine vine să semnăm" | VIDEO EXCLUSIV
După Ovidiu Popescu, Gigi Becali a mai anunţat două plecări. ”Îmi fac echipă, o să am dubluri” | EXCLUSIV După Ovidiu Popescu, Gigi Becali a mai anunţat două plecări. ”Îmi fac echipă, o să am dubluri” | EXCLUSIV
”Eu am fost nevoit să fac asta pentru că am un contract de respectat”. Andrei Vlad, dezamăgit de statutul de rezervă ”Eu am fost nevoit să fac asta pentru că am un contract de respectat”. Andrei Vlad, dezamăgit de statutul de rezervă

EXCLUSIV | Gică Hagi, nemulţumit şi după victoria cu Flora? ”Nu e ce vrea el, echipa nu joacă aşa cum îşi doreşte”

Farul Constanta Publicat pe 10 aug 2023

Farul e ca şi calificată în play-off-ul Conference League, după 3-0 în turul cu Flora. Nu a avut probleme formaţia lui Gică Hagi, dar deocamdată nu arată nivelul pe care l-a prezentat în stagiunea trecută, când a reuşit să ia titlul în SuperLiga României.

În emisiunea Fotbal Show, de la Prima Sport 1, Ioan Ovidiu Sabău şi Vasile Miriuţă au declarat că, în acest moment, evoluţiile Farului nu-l mulţumesc pe Gică Hagi, iar acest lucru este evident din reacţiile ”Regelui”, din opiniile pe care le împărtăşeşte la interviuri, la conferinţele de presă.

Gică Hagi e nemulţumit, Farul nu e echipa care era, să joace cu posesie, să aibă răbdare, joacă pase lungi, nu e ce vrea Gică. Echipa încă este crispată, tensionată, nu e formaţia care ne-a obişnuit. Farul avea un joc de posesie, domina adversarul”, a declarat Ioan Ovidiu Sabău, iar Vasile Miriuţă a completat:

Se vede că Gică Hagi este nemulţumit, după reacţii, după interviuri, e obişnuit cu alt joc. Nu ştiu de ce are Farul probleme în acest început de sezon, pentru că lotul e cam acelaşi. Sunt nişte greşeli foarte mari”.

Farul, 3-0 cu Flora

Farul Constanţa a învins joi, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia estonă Flora Tallinn, în meciul tur din turul trei preliminar al Conference League.

La Ovidiu, Farul a deschis scorul în startul reprizei secunde, în minutul 48, când Budescu – aflat la primul meci în tricoul constănţenilor, i-a pasat lui Alibec, acesta a făcut o cursă şi a şutat din careu, la colţul lung pentru 1-0. Tot Alibec a rămas omul periculos al Farului în următoarea perioadă, minutele 54 şi 60, pentru ca în minutul 80, acelaşi Alibec să profite de greşeala lui Lilander, şut din afara careului care a nimerit bara, balonul a revenit în teren, iar Budescu a înscris pentru 2-0. Flora a ratat două ocazii în minutele de final, dar Farul merge în Estonia cu un avantaj de trei goluri pentru calificarea în play-off, pentru că Diogo Queiros a stabilit scorul final, în minutul 90+5.

• FARUL  Aioani - Kiki, Larie, M. Popescu, Borza (D. Sîrbu 73) – T. Băluţă, Nedelcu (Grameni 76), Artean (K. Boli 88) – Mazilu (Rivaldinho 73), Alibec, Budescu (Diogo Queiros 88). ANTRENOR: Gheorghe Hagi
  • FLORA TALLINN: Grunvald - Hussar, Kuusk, Seppik, Lilander (Kallaste 90) - Lukka – Mihhailov (Zenjov 72), K. Vassiliev, Miller, Ojamaa (Kuraksin 72) – Alliku. ANTRENOR: Jurgen Henn