”Mereu mă voi duce îmbrăcat militar când va câştiga Steaua campionatul”. Ilie Năstase a venit cu replica pentru Florin Talpan ”Mereu mă voi duce îmbrăcat militar când va câştiga Steaua campionatul”. Ilie Năstase a venit cu replica pentru Florin Talpan
”Ne-am îndeplinit obiectivul intermediar”. Bogdan Andone, precaut înainte de barajul cu Mioveni ”Ne-am îndeplinit obiectivul intermediar”. Bogdan Andone, precaut înainte de barajul cu Mioveni
Galeria FCSB-ului se revoltă, după ce a aflat câte bilete a primit pentru derby-ul cu Rapid: „“Încă o dată îşi arată caracterul murdar!” Galeria FCSB-ului se revoltă, după ce a aflat câte bilete a primit pentru derby-ul cu Rapid: „“Încă o dată îşi arată caracterul murdar!”
Lovitură pentru City! S-a aflat cât de gravă e accidentarea lui Ederson Lovitură pentru City! S-a aflat cât de gravă e accidentarea lui Ederson
Lovitură în Superliga! Gicu Grozav semnează: „Lucrurile sunt rezolvate” Lovitură în Superliga! Gicu Grozav semnează: „Lucrurile sunt rezolvate”
Adrian Mititelu nu renunţă! Mai mulţi jucători semnează cu FCU Craiova Adrian Mititelu nu renunţă! Mai mulţi jucători semnează cu FCU Craiova

EXCLUSIV ǀ Ioan Ovidiu Sabău, surprins de cei de la FC Argeş. ”Nu mă aşteptam la cum s-a jucat prima repriză”

Emisiuni Publicat de Daian Cutu pe 16 apr 2022

FC Argeş a învins în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), pe FC Voluntari, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Ligii 1. Golul a fost marcat de Raynov, în minutul 80, pe fondul unei erori a apărării ilfovenilor, pentru care nu au jucat Gabi Tamaş şi Igor Armaş. Cele două formaţii urmează să se reîntâlnească marţi, în manşa tur a semifinalelor Cupei României, în direct pe Look Sport+.

În cadriul emisiunii Fotbal Show, Ioan Ovidiu Sabău s-a declarat surprins de victoria formaţiei din Trivale, în contextul în care cei de la Voluntari au intrat mai bine în meci.

”Până la urmă a venit şi această victorie. Nu mă aşteptam la cum s-a jucat prima repriză. Voluntari a controlat jocul. Se vedea echipa mai matură, cu una două atingeri, dar a venit acea fază fixă.

Argeşiul parcă a crezut mai mult în a doua repriză şi au fost mai motivaţi. E o victorie importantă pentru moralul lor”