VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”

Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm”

Dinamo Publicat de Daian Cutu pe 23 apr 2024

Dinamo a fost învinsă în prelungiri, 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii.

Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 - autogol) şi Mailat (90+1).â

Golul dinamoviştilor a fost înscris de Selmani, în minutul 45+2.

Zeljko Kopic nu îşi explică situaţia dramatică a ”câinilor”. Antrenorul a punctat că echipa trebuie să se trezească, deoarece urmează un meci crucial cu FC Voluntari.

”Nu am mai trăit o asemenea experienţă în viaţa mea, pentru mine este greu să spun ceva. Dacă vorbesc despre a doua repriză, jucătorii s-au luptat, ne-am apărat foarte bine şi cred că Botoşani nu a avut ocazii mari până la ultimul minut.

Trebuie să ne revenim şi să jucăm vineri cu Voluntari cu tot ce avem. Când primeşti asemenea gol e greu să explici”
, au fost concluziile antrenorului croat.

În clasament, FC Botoşani este pe locul 13, cu 21 de puncte, iar Dinamo pe locul 15, cu 20 de puncte.