Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!”  | VIDEO EXCLUSIV Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A
Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători
VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec
VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi” VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi”
Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV

Fostul dinamovist e pe val în La Liga! Jucătorul a fost decisiv din nou şi formaţia sa a urcat pe primul loc

La Liga Publicat pe 28 oct 2023

Girona s-a impus cu 1-0 în faţa lui Celta Vigo, iar Aleix Garcia a oferit assist-ul la golul marcat în ultimele minute.

Catalanii au marcat unicul gol al meciului în minutul 90+1, prin Ynagel Herrera, care la rândul lui a fost servit de fostul dinamovist Aleix Garcia. Mijlocaşul care a trecut prin ”Ştefan cel Mare” a deviat superb cu călcâiul mingea care a ajuns la Herrera, iar venezueleanul a înscris din marginea careului.

Garcia este într-o formă excepţională în acest sezon şi a ajuns la două goluri şi patru pase decisive în primele 11 etape. Spaniolul a fost desemnat omul meciului la finalul partidei cu Celta Vigo.

Girona continuă să fie una dintre marile surprize din acest sezon de La Liga, iar înaintea marelui El Clasico se află pe prima poziţie în clasament, la trei puncte de Real Madrid şi la 4 puncte de Barcelona.