Anthony Joshua anunţă că următorul său meci va avea loc în septembrie Anthony Joshua anunţă că următorul său meci va avea loc în septembrie
VIDEO | Florinel Coman, marele absent al duelului de titlu cu Farul VIDEO | Florinel Coman, marele absent al duelului de titlu cu Farul
VIDEO | FCSB - Farul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Miculescu deschide scorul! VIDEO | FCSB - Farul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Miculescu deschide scorul!
Medalie de bronz pentru judoka Alex Creţ, la CE de la Zagreb Medalie de bronz pentru judoka Alex Creţ, la CE de la Zagreb
VIDEO | Eugen Trica aduce revirimentul la FCU Craiova! ”Să nu ne îmbărăm cu apă rece, am câştigat doar prima finală” VIDEO | Eugen Trica aduce revirimentul la FCU Craiova! ”Să nu ne îmbărăm cu apă rece, am câştigat doar prima finală”
”Lipsesc multe lucruri”. Ioan Ovidiu Sabău nu îşi explică atitudinea elevilor săi ”Lipsesc multe lucruri”. Ioan Ovidiu Sabău nu îşi explică atitudinea elevilor săi

Încă o medalie de aur pentru România la FOTE: Robert Badea s-a impus la înot, la 200 de metri mixt

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 26 iul 2023

Sportivul Robert Andrei Badea a câştigat, miercuri, proba de 200 m mixt din cadrul competiţiei de înot de la FOTE Maribor 2023.

Badea a fost cronometrat cu timpul 2:02.78.

Pe locul doi s-a clasat Botond Zsolt Kovacs (Ungaria) - 2:04.25, iar pe trei a terminat Evan Davidson (Marea Britanie) - 2:04.83.

România a mai obţinut la FOTE Maribor două medalii de aur - prin Aissia Claudia Prisecariu, la nataţie, în proba de 200 m spate, şi Tudor Ilie Moşoi, la judo (-60 kg), dar şi trei medalii de bronz: Andrei Theodor Proca (înot, 1.500 m liber), Darius Ştefan Coman (înot, 200 m bras) şi Alexandra Maria Hudea (atletism, 3000 m).