Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători
Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul
A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB
Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat” Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat”
Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă" Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă"
Rapid, luată peste picior după finalul sezonului! "Dacă ceri 1-3, te trezeşti pe şase" | VIDEO EXCLUSIV Rapid, luată peste picior după finalul sezonului! "Dacă ceri 1-3, te trezeşti pe şase" | VIDEO EXCLUSIV

Inter Milano a câştigat Supercupa Italiei după ce a învins-o pe AC Milan cu 3-0! Ciprian Tătăruşanu, integralist la pierzători

Serie A Publicat pe 18 ian 2023

Inter Milano şi-a învins miercuri, în Arabia Saudită, marea rivală AC Milan cu scorul de 3-0 în Supercupa Italiei. Inter a câştigat trofeul pentru a şaptea oară.

Ciprian Tătăruşanu a fost titular şi integralist în formaţia lui AC Milan la Riad, pe stadionul King Fahd, acolo unde s-a disputat Supercupa Italiei. Românul nu a putut însă împiedica înfrângerea echipei sale în faţa concitadinei Inter Milano.

”I Nerazzurri” şi-au tăiat partea leului încă din prima repriză, când Dimarco (min. 10) şi Dzeko (min. 21) au înscris pentru 2-0 la pauză.

În partea secundă a venit şi al treilea gol al interiştilor, marcat de Lautaro Martinez în minutul 77. Echipa lui Simone Inzaghi s-a impus cu 3-0 şi a câştigat Supercupa Italiei pentru a şaptea oară în istorie, egalând-o chiar pe AC Milan la acest capitol.