VIDEO | Rapid - FCSB, astăzi, de la 21:00, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti VIDEO | Rapid - FCSB, astăzi, de la 21:00, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti
Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!”  | VIDEO EXCLUSIV Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A
Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători
VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec
VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi” VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi”

Ioan Ovidiu Sabău, verdict clar după victoria cu CS Mioveni: ”Este greu să joci cu o echipă care e deja retrogradată!” | VIDEO

Superliga Publicat pe 24 apr 2023

Echipa Universitatea Cluj a învins luni, pe teren propriu, scor 1-0, echipa CS Mioveni, într-un meci din etapa a cincea a play-out-ului Superligii.

Mamadou Thiam a deschis scorul în minutul 72, când a trimis o lovitură slabă de cap, din careu, dar portarul oaspeţilor, Croitoru, a scăpat balonul în plasă.

la finalul, meciului, Ioan Ovidiu Sabău a tras mai multe concluzii. El susţine că este foarte greu să joci cu o echipa deja retrogradată.

”Este greu să joci cu o echipă care e deja retrogradată!”

”Mă aşteptam să fie foarte greu, pentru că este greu să joci cu o echipă care e deja retrogradată. Am fost destul de crispaţi, am fost destul de lenţi, nu am pregătit acţiunile, dar am spus că ăsta va fi cel mai greu şi cel mai urât meci. Am început timizi, crispaţi, foarte, foarte tensionaţi. Astăzi nu aveam voie să pierdem, le-am şi spus că nu avem voie să pierdem acest meci, o victorie meritată.

Important să ai astfel de jucători (n.r. ca Alex Chipciu), pentru că el este un exemplu pentru tineri, au de învăţat de la el. Echipa s-a străduit mai mult în a doua repriză, am avut şi acel 11 metri la Remacle, nu ştiu de ce nu s-a dat. Până la urmă e bine că am câştigat.

Sunt foarte mulţumit că am reuşit să câştigăm, aşteptăm meciul de joi şi sper să ne putem califica. Am înţeles că nu (n.r. U Cluj nu are licenţa pentru cupele europene). Pe mină mă interesează să salvez echipa de la retrogradare, am o presiune pe umeri. Încă suntem la 80-85%. Nu mă gândesc ce se întâmplă din vară, eu am doar responsabilitatea să salvez echipa de la retrogradare”, a spus Neluţu Sabău.