„Poate ajunge FCSB în faza grupelor Ligii Campionilor?”. Fostul mare jucător al „roş-albaştrilor” a dat un răspuns clar „Poate ajunge FCSB în faza grupelor Ligii Campionilor?”. Fostul mare jucător al „roş-albaştrilor” a dat un răspuns clar
Federaţia palestiniană a cerut suspendarea Israelului. Când va anunţa FIFA o decizie Federaţia palestiniană a cerut suspendarea Israelului. Când va anunţa FIFA o decizie
La 41 de ani, etiopianul Kenenisa Bekele a fost selecţionat pentru maratonul olimpic de la Paris La 41 de ani, etiopianul Kenenisa Bekele a fost selecţionat pentru maratonul olimpic de la Paris
PAOK-ul lui Răzvan Lucescu a demolat-o pe Panathinaikos şi a lăsat-o fără antrenor PAOK-ul lui Răzvan Lucescu a demolat-o pe Panathinaikos şi a lăsat-o fără antrenor
Aspectul care a făcut diferenţa pentru Corvinul Hunedoara. „Aşa au bătut CFR Cluj şi au câştigat Cupa României” Aspectul care a făcut diferenţa pentru Corvinul Hunedoara. „Aşa au bătut CFR Cluj şi au câştigat Cupa României”
E gata! Prima plecare importantă de la Corvinul, după câştigarea Cupei României: „Este 100%” E gata! Prima plecare importantă de la Corvinul, după câştigarea Cupei României: „Este 100%”

Irina Begu, Andreea Mitu şi Raluca Olaru s-au calificat în turul 2 la US Open, la dublu

Tenis Publicat de Andrei Ionascu pe 3 sep 2021

Irina Begu, Andreea Mitu şi Raluca Olaru s-au calificat în runda a doua a probei feminine de dublu din cadrul turneului US Open, ultimul de Mare Şlem al anului.

Irina Begu şi Andreea Mitu au trecut de echipa Caroline Garcia (Franţa)/Nadia Podoroska (Argentina), scor 6-4, 7-6 (4), după o oră şi 45 de minute.

Următoarele adversare vor fi câştigătoarele meciului dintre americancele Lauren Davis/Ingrid Neel şi echipa Caroline Dolehide (SUA)/Storm Sanders (Australia), favorite 10.

Raluca Olaru şi ucraineanca Nadia Kicenok, favorite 12, au reuşit să câştige în faţa perechii Sania Mirza (India)/Coco Vandeweghe (SUA), scor 4-6, 6-4, 6-3, după aproape două ore de joc.

În turul al doilea, Olaru şi Kicenok vor juca împotriva perechii care va câştiga meciul Andrea Petkovic (Germania)/Ajla Tomljanovic (Australia) - Anastasia Pavliucenkova (Rusia)/Elena Rîbakina (Kazahstan).

Echipa Nadia Kicenok/Raluca Olaru a câştigat două turnee în acest an, la Chicago şi Sankt Petersburg, ambele pe suprafaţă rapidă.

Tot joi, Monica Niculescu şi Gabriela Ruse le-au învins în primul tur pe Polona Hercog (Slovenia) şi Anastasija Sevastova (Letonia), scor 6-1, 5-7, 7-5. Următoarele adversare vor fi Magda Linette (Polonia) şi Bernarda Pera (SUA).

Sursa foto: profimediaimages.ro