Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie
Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători
Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul
A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB
Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat” Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat”
Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă" Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă"

Irina Begu s-a calificat în turul doi la Roma. În programul de joi mai sunt trei românce

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 9 mai 2024

Irina Begu, locul 161 WTA, s-a calificat, joi, în turul doi la turneul de categorie WTA 1000 de la Roma.

Begu a învins-o în primul tur pe spaniola Rebeka Masarova, numărul 104 mondial, scor 5-7, 6-3, 6-4, în două ore şi 50 de minute. Meciul a început miercuri, însă a fost întrerupt atunci din cauza ploii.

În faza următoare, Irina Begu o va întâlni pe favorita 4, jucătoarea din Kazahstan Elena Rîbakina (locul 4 mondial).

Tot joi, vor evolua în turul doi Ana Bogdan, Jaqueline Cristian şi Sorana Cîrstea:

Ana Bogdan, locul 63 WTA – Marketa Vondrousova (Cehia), cap de serie 6 şi locul 6 WTA

Jaqueline Cristian locul 68 WTA – Elina Avanesyan (Rusia), locul 72 WTA

Sorana Cîrstea, cap de serie 28 şi locul 32 WTA – Brenda Fruhvirtova (Cehia), jucătoare venită din calificări, locul 102 WTA.