VIDEO | Nicuşor Bancu speră să prindă locul doi. ”Suntem acolo, se va juca până în ultima etapă” VIDEO | Nicuşor Bancu speră să prindă locul doi. ”Suntem acolo, se va juca până în ultima etapă”
VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie
Marius Şumudică, revenire de senzaţie în Superligă. Anunţul a fost făcut: ”El va fi noul antrenor!”

VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor
Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid

Istvan Kovacs, delegat la un meci de gală din sferturile UEFA Champions League

Champions League Publicat pe 14 apr 2024

Brigada lui Istvan Kovacs va conduce meciul FC Barcelona - PSG, din returul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.

Kovacs va fi ajutat de Vasile Marinescu şi Ovidiu Artene.

Rezervă va fi Horaţiu Feşnic, iar în Camera VAR se vor afla nemţii Marco Fritz şi Bastian Dankert.

La Paris catalanii au deschis scorul prin Raphinha, în minutul 37. Parizienii au avut un start incredibil de repriză secundă şi au preluat conducerea în numai trei minute. Dembele a egalat în minutul 48, iar Vitinha a adus gazdele în avantaj în minutul 51.

Barcelona a egalat unsprezece minute mai târziu, prin acelaşi Raphinha, apoi gazdele au trecut pe lângă gol în câteva rânduri, cea mai mare ocazie fiind bara lui Dembele, din minutul 75. Xavi l-a introdus în joc pe Andreas Christensen, în minutul 75, şi acesta a înscris în minutul 77, cu o lovitură de cap la cornerul lui Gundogan. Barcelona a trecut în avantaj, 3-2, acesta fiind şi scorul cu care s-a încheiat întâlnirea.

Meciul Borussia Dortmund - Atletico Madrid va fi condus de slovenul Slavko Vinčić.

Pe Metropolitano, la Madrid, gazdele au deschis scorul în minutul 4, când a înscris Rodrigo De Paul, iar elevii lui Simeone au dominat prima repriză, reuşind să majoreze rezultatul de pe tabelă în minutul 32, prin Samuel Lino, din pasa lui Griezmann.

Borussia a redus din diferenţă în minutul 81, cu golul lui Sebastien Haller, intrat pe teren în minutul 60, iar până la final nici una dintre cele două formaţii nu a mai înscris, deşi Brandt a lovit bara în minutul 90+6, irosind ocazia egalării la ultima fază a meciului. Atletico Madrid s-a impus cu 2-1, într-o partidă care a consemnat şi meciul cu numărul 500 disputat de Mats Hummels în tricoul Borussiei Dortmund.

Returul celor două partide se joacă marţi, 16 aprilie, la Barcelona şi Dortmund.