VIDEO | PSG - Borussia Dortmund, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Parizienii, în continuare favoriţi VIDEO | PSG - Borussia Dortmund, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Parizienii, în continuare favoriţi
VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Gazdele pot promova în Superliga VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Gazdele pot promova în Superliga
VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii” VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii”
VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2 VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2
Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi” Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi”
Chiar dacă a luat campionatul, Becali nu s-a putut abţine şi a pus la zid mai mulţi jucători de la FCSB, după eşecul contra Craiovei: ”Doar el a fost mai viu!” | VIDEO EXCLUSIV

Lovitură pentru Universitatea Craiova. Alex Mitriţă nu va fi în lot la meciul cu FCSB

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe 6 apr 2024

FCSB şi Universitatea Craiova se întâlnesc, astăzi, de la 20:30. Partida va fi în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.

Duelul este o adevărată finală pentru titlu. Dacă FCSB se va impune atunci diferenţa dintre lider şi Universitatea Craiova, echipa de pe locul secund, ar deveni de 10 puncte.

În cazul unei victorii, oltenii ar avea şanse cel puţin matematice să o egaleze sau chiar întreacă pe FCSB, până la finalul turului!

Oltenii însă au o misiune extrem de grea duminică seara. Meciul pierdut cu Oţelul din sferturile Cupei României a lăsat urme adânci.

Alex Mitriţă s-a accidentat în prelungiri, iar Fanatik informează că cel mai bun fotbalist al Craiovei nu a făcut deplasarea la Bucureşti. De asemenea, nici căpitanul Nicuşor Bancu nu e 100% apt.

La toate acestea se adaugă şi lipsa lui Basilio Ndong, ce resimte probleme la şold după disputa de joi.