Gabriela Ruse a trecut de veterana Alize Cornet şi s-a calificat în semifinale la Trophee Clarins Gabriela Ruse a trecut de veterana Alize Cornet şi s-a calificat în semifinale la Trophee Clarins
VIDEO | Totul pentru echipa favorită! CS Mioveni are un singur suporter la deplasarea de la Botoşani VIDEO | Totul pentru echipa favorită! CS Mioveni are un singur suporter la deplasarea de la Botoşani
Dan Petrescu, susţinut de un coleg de breaslă! "Mi se pare o inerţie tipic românească" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, susţinut de un coleg de breaslă! "Mi se pare o inerţie tipic românească" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Alexander Zverev s-a calificat în finala de la Roma, după o revenire spectaculoasă în disputa cu Alejandro Tabilo VIDEO | Alexander Zverev s-a calificat în finala de la Roma, după o revenire spectaculoasă în disputa cu Alejandro Tabilo
VIDEO | FC Botoşani - CS Mioveni 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat pentru oaspeţi în prelungiri VIDEO | FC Botoşani - CS Mioveni 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat pentru oaspeţi în prelungiri
România – Austria 3-0, în primul meci din Golden League la volei feminin România – Austria 3-0, în primul meci din Golden League la volei feminin

Luka Doncic a marcat 73 de puncte pentru Dallas Mavericks şi a egalat a patra cea mai bună performanţă din istoria NBA

Baschet Publicat pe 27 ian 2024

Conducătorul de joc sloven al echipei Dallas Mavericks, Luka Doncic, a marcat 73 de puncte în victoria, scor 148-143, în faţa formaţiei Atlanta Hawks, egalând a patra cea mai bună performanţă din istoria NBA.

Doar Wilt Chamberlain (100 de puncte în 1962 şi 78 în 1961) şi Kobe Bryant (81 de puncte în 2006) au reuşit mai mult.

Doncic a egalat astfel a patra cea mai bună performanţă din toate timpurile în NBA şi este la egalitate cu Chamberlain, care a marcat 73 de puncte în 1962, şi David Thompson, care a atins şi el această performanţă în 1978.

Doncic a marcat 41 de puncte până la pauză, dintre care 23 în al doilea sfert.