Cristiano Ronaldo, de neoprit! Starul portughez a marcat o triplă pentru  Al Nassr

Cristiano Ronaldo, de neoprit! Starul portughez a marcat o triplă pentru Al Nassr
Probleme mari la PSG! Starul a fost operat de ruptură de ligament

VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off
VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene
Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position
VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei

Paris Basketball – London Lions şi JL Bourg – Beşiktaş, în semifinalele BKT EuroCup

Baschet Publicat de Daian Cutu pe 15 mar 2024

Echipele Paris Basketball – London Lions şi JL Bourg – Beşiktaş vor disputa semifinalele BKT EuroCup, în sistemul ”cel mai bun din trei meciuri”. Campioana U BT Cluj s-a oprit în sferturile de finală.

Calendarul semifinalelor a fost definitivat joi seară, când Paris Basketball a dispus de Joventut Badalona, scor 86-70, în ultimul meci din sferturile de finală. Anterior, JL Bourg a trecut de Prometey Slobozhanske, scor 95-82, Beşiktaş a învins Hapoel Tel Aviv, 94-89, iar London Lions a dispus, în BT Arena, în faţa a 10.000 de fani, de campioana României, U BT Cluj, cu 91-79.

Astffel în semifinale se vor duela Paris Basketball – London Lions şi JL Bourg – Beşiktaş, cu primul meci în 26 martie, al doilea în 29 martie şi cel decisiv, dacă va fi cazul în 3 aprilie.

U BT Cluj s-a calificat direct în sferturi, după ce a încheiat grupa B pe locul 2, în urma rezultatelor: 80-71 şi 84-95 cu Turk Telekom, 70-67 şi 80-76 cu Slask Wroclaw, 88-92 şi 89-98 cu JL Bourg, 89-74 şi 79-77 cu Buducnost Podgorica, 61-59 şi 90-74 cu Aris Salonic, 86-75 şi 85-81 cu ratiopharm Ulm, 98-60 şi 88-83 cu Energia Trento, 70-92 şi 113-111 cu Gran Canaria, 120-111 şi 87-92 cu Lietkabelis Panevezys.