Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!”  | VIDEO EXCLUSIV Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A
Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători
VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec
VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi” VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi”
Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV

Radu Drăguşin, distrus de englezi după primul meci ca titular: ”Nu are piciorul stâng!”

Stranieri Publicat pe 17 mar 2024

Cu fundaşul român Radu Drăguşin titular, echipa engleză Tottenham a pierdut sâmbătă, în deplasare, scor 0-3, meciul cu Fulham, în etapa a 29-a din Premier League.

Pe Craven Cottage nu a existat decât o singură echipă, Fulham. Gazdele au dominat meciul deşi au deschis scorul târziu, în minutul 42, prin Rodrigo Muniz. Imediat după pauză Sasa Lukic a înscris pentru 2-0, iar Muniz a făcut dubla cu golul din minutul 61, care urca scorul la 3-0. Fulham a avut şi un gol anulat, în minutul 68, la Palinha, dar s-a impus cu 3-0 la primul meci ca titular al lui Radu Drăguşin pentru Tottenham.

Pentru prestaţia de sâmbătă, Radu Drăguşin a luat notă de trecere, 5. Fundaşului român i se poate reproşa doar plasamentul la primul gol.

”A fost precis şi calm cu mingea la picior, dar l-a pierdut pe Muniz într-un moment vital. Probabil Micky van de Ven ar fi gestionat mai bine centrarea care a dus la gol. A părut uşor obosit la finalul primului meci ca integralist”, au scris cei de la Evening Standard.

Totuşi, unii dintre fanii englezi nu au avut milă de fotbalistul român şi l-au criticat aspru prin intermediul reţelelor de socializare. Românul a fost acuzat că nu are tehnică pentru a lovi mingea şi cu piciorul stâng.

În clasament, Tottenham are 53 de puncte şi este pe locul 5, în timp ce Fulham e pe 12, cu 38 de puncte.