VIDEO | Al Nassr - Al Khaleei 3-1. Cristiano Ronaldo, reuşită de senzaţie şi o nouă „dublă”, în semifinalele Cupei Regelui VIDEO | Al Nassr - Al Khaleei 3-1. Cristiano Ronaldo, reuşită de senzaţie şi o nouă „dublă”, în semifinalele Cupei Regelui
Brittney Griner spune că s-a gândit să se sinucidă în primele săptămâni în închisoarea din Rusia Brittney Griner spune că s-a gândit să se sinucidă în primele săptămâni în închisoarea din Rusia
Mihai Stoica a confirmat! „Ne-am ţinut de cuvânt”. Unde va juca FCSB în startul sezonului Mihai Stoica a confirmat! „Ne-am ţinut de cuvânt”. Unde va juca FCSB în startul sezonului
Vettel va pilota monopostul McLaren MP4/8 al lui Senna, în semn de omagiu, în weekendul Marelui Premiu din Emilia-Romagna Vettel va pilota monopostul McLaren MP4/8 al lui Senna, în semn de omagiu, în weekendul Marelui Premiu din Emilia-Romagna
 LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda, astăzi, de la 17:00, în direct la Prima Sport 1! Meci crucial în lupta pentru promovare LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda, astăzi, de la 17:00, în direct la Prima Sport 1! Meci crucial în lupta pentru promovare
VIDEO | Borussia Dortmund - PSG 1-0. Nemţii iau prima opţiune pentru calificarea în finala Ligii Campionilor VIDEO | Borussia Dortmund - PSG 1-0. Nemţii iau prima opţiune pentru calificarea în finala Ligii Campionilor

VIDEO | Chindia Târgovişte - Viitorul Constanţa, 1-1. Martac a consemnat ratarea sezonului pentru gazde. Oaspeţii au jucat cu om în minus din minutul 36

Superliga Publicat pe 12 dec 2020

FC Viitorul a remizat, sâmbătă seară, în deplasare, scor 1-1, cu Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a 13-a din Casa Liga 1. Pentru constănţeni a fost prima partidă cu Mircea Rednic pe banca tehnică.

FC Viitorul a deschis scorul prin Iancu, în minutul 14. Pentru Chindia a înscris Florea, în minutul 63.

De la oaspeţi a fost eliminat Cojocaru, în minutul 36.

Chindia - Viitorul 1-1 (Florea 63 / Iancu 14)

• Chindia: Aioani - Martac, Piţian, Fomba, C. Dinu - Neguţ, Raţă, Dumitraşcu, Atanase - D. Popa, Florea
    RezerveMoldovan, Cherchez, M. Costea, Yameogo, Negrea, Berisha, Şerban
    AntrenorEmil Săndoi
  • Viitorul: Cojocaru - Dussaut, Ghiţă, Dobosavlevici, De Nooijer - Artean, Ciobanu - Matei, Iancu, Măţan - Luckassen
    RezerveCăbuz, Satue, Benzar, Grameni, Pitu, Mladen, Fernandes, Arrospide, A. Stoian
    AntrenorMircea Rednic

Min. 90 + 4: Arbitrul fluieră finalul meciului. Chindia - Viitorul se termină 1-1.

Min. 88: Martac (Chindia Târgovişte) ratează incredibil cu poarta goală, trimiţând în transversală din 6 metri, după ce Căbuz i-a respins un şut bun lui Daniel Florea.

Min. 63: GOOOOL Chindia! Daniel Florea aduce egalarea pentru târgovişteni, la o fază în care apărarea constănţenilor a fost extrem de amorţită şi rarefiată. Cu câteva secunde în urmă, Viitorul a ratat şansa de a face 2-0 graţie unei intervenţii foarte bune a portarului Aioani.

Min. 58: Daniel Popa încearcă şi el un şut de la aproximativ 25 de metri, însă din nou Căbuz este la post.

Min. 55: Neguţ îl încearcă pe Cătălin Căbuz cu un şut de la distanţă, însă portarul Viitorului reţine fără emoţii.

Min. 46: A început a doua repriză

Min. 45 + 5: Arbitrul fluieră finalul primei reprize. Viitorul conduce la pauză cu 1-0 şi are un om în minus.

Min. 45: Arbitrul acordă cel puţin patru minute de prelungire pentru prima repriză.

Min. 36: Valentin Cojocaru, portarul Viitorului Constanţa, este eliminat după un fault comis inutil în faţa lui Daniel Popa. Cosmin Matei este jucătorul sacrificat pentru a intra pe teren Cătălin Căbuz.

Min. 14: GOOOOL Viitorul! Gabi Iancu deschide scorul pentru oaspeţi printr-o execuţie cu latul, deviată de unul dintre apărătorii Chindiei Târgovişte.

Min. 9: Cosmin Matei cere o lovitură de pedeapsă, însă centralul partidei consideră că fotbalistul Viitorului a căzut mult prea uşor în careu Chindiei.

Min. 1: Începe meciul!

Ultima partidă a zilei de sâmbătă le va pune faţă în faţă pe Chindia Târgovişte şi pe Viitorul Constanţa. Toată acţiunea se vede în direct pe Look Sport+.

Partida va marca debutul lui Mircea Rednic pe banca tehnică a echipei constănţene. 'Puriul' are planuri importante la Viitorul, iar obiectivul este calificarea în play-off. Tehnicianul a semnat un acord pe doi ani şi jumătate

Cu antrenorul spaniol Ruben de la Barerra, Viitorul a avut evoluţii modeste în acest sezon şi ocupă locul 7 în clasament, cu un meci mai puţin disputat.

Deşi este echipa care a marcat cele mai puţine goluri în această ediţie de campionat, Chindia se află pe locul 9 în clasament, la un punct în spatele Viitorului. Astfel avem toate ingredientele pentru un meci spectaculos, echipa care va câştiga va ocupa un loc de play-off.

Echipele probabile:

CHINDIA: 25. Aioani - 2. Martac, 66. Iacob, 17. Piţian, 98. Căpuşă - 20. Neguţ, 8. M. Dulca, 22. Raţă, 80. Dumitraşcu - 19. D. Popa, 11. D. Florea
REZERVE: 61. D. Moldovan, 3. Ad. Ioniţă, 6. Dr. Şerban, 7. Yameogo, 10. Neicuţescu, 13. Cherchez, 15. C. Dinu, 29. M. Costea, 48. Fomba

VIITORUL: 12. Cojocaru - 5. Mladen, 21. Dobrosavlevici, 16. Ortega Martinez - 2. Boboc, 17. A. Ciobanu, 13. C. Matei, 6. De Nooijer - 10. G. Iancu, 42. Luckassen, 20. Măţan
REZERVE: 34. Căbuz, 4. Dussaut, 7. G. Ganea, 15. A. Georgescu, 19. R. Benzar, 23. Ghiţă, 27. Ely, 28. Gaztanaga, 39. Ad. Stoian