Răzvan Lucescu a spus lucrurilor pe nume după ce a făcut istorie în Grecia şi a câştigat un nou titlu cu PAOK: ”Nimeni nu ne dădea vreo şansă!”

“Arne Slot, la la la la la”. Jurgen Klopp a cântat pentru a-l face să se simtă binevenit pe succesorul său la Liverpool “Arne Slot, la la la la la”. Jurgen Klopp a cântat pentru a-l face să se simtă binevenit pe succesorul său la Liverpool
VIDEO | Rapid - FCSB 2-0. Titularii giuleştenilor trec de rezervele campioanei VIDEO | Rapid - FCSB 2-0. Titularii giuleştenilor trec de rezervele campioanei
Villarreal, remontada fabuloasă cu Real Madrid! Sorloth a marcat de 4 ori în poarta ”galacticilor” Villarreal, remontada fabuloasă cu Real Madrid! Sorloth a marcat de 4 ori în poarta ”galacticilor”
Răzvan Lucescu e campion în Grecia! PAOK obţine dramatic titlul în ultima etapă Răzvan Lucescu e campion în Grecia! PAOK obţine dramatic titlul în ultima etapă
Englezii au dat verdictul după un nou meci integralist pentru Drăguşin: ”Este primul jucător din acest an care a avut inteligenţa necesară să facă asta!”. Ce notă a primit românul

Rezultatele înregistrate sâmbătă în Bundesliga. Doar Gladbach a reuşit să se impună

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 24 feb 2024

VfB Stuttgart a încheiat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia FC Koln, într-un meci din etapa a 23-a a Bundesligii.

VfB Stuttgart a dominat prima repriză, având posesia, da nu şi-a creat vreo ocazie clară la poarta oaspeţilor. FC Koln a deschis scorul imediat după pauză, când a înscris Enzo Millot, dar recaţia echipei lui Sebastian Honess a fost rapidă, Stuttgart egalând în minutul 62, prin Eric Martel. Partida de pe MHPArena s-a încheiat, în cele din urmă, la egalitate, iar VfB Stutgart are 47 de puncte şi se află pe locul 3 în clasament, la şase puncte distanţă de Borussia Dortmund, ocupanta locului 4. FC Koln a ajuns la 17 puncte şi este pe locul 16.

Rezultate înregistrate sâmbătă în etapa a 23-a din Bundesliga:

Union Berlin – Heidenheim 2-2 (Gosens 44, Schafer 45+3 / Dovedan 3, Beste 71);

Borussia Monchengladbach – Bochum 5-2 (Ngoumou 28, Weigl 35, Reitz 72, Jordan 78, Honorat 90+6 / Hofmann 75, Schlotterbeck 87);

Werder Bremen – Darmstadt 1-1 (Zimmermann 8 autogol / Justvan 33);

VfB Stuttgart – FC Koln 1-1 (Millot 53 / Martel 62).