Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”
”Mai am două meciuri”. Cel mai râvnit jucătorul de la Sepsi a anunţat unde vrea să evolueze ”Mai am două meciuri”. Cel mai râvnit jucătorul de la Sepsi a anunţat unde vrea să evolueze
VIDEO | Vinerea neagră pentru Gică Hagi. ”E greu să accepţi o aşa ruşine”

S-a aflat cât de gravă e accidentarea lui Jakub Hromada. Mijlocaşul slovac a fost scos pe targă la meciul cu FCSB

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 22 apr 2024

FCSB a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia Rapid, în etapa a cincea din play-off-ul Superligii.

Jakub Hromada (27 de ani) a suferit o accidentare dură. O intrare prin alunecare ce nu părea periculoasă i-a provocat o căzătură horror jucătorului de la Rapid, care a fost scos pe targă şi transportat cu ambulanţa la spital

Din fericire, veştile despre starea mijlocaşului slovac sunt bune. Digi Sport anunţă că este vorba despre o luxaţie la umăr, care îl va face indisponibil aproximativ două săptămâni.

Conducerea Rapidului acuză dur arbitrajul de la meciul cu FCSB

“Nu sunt mulţumit de rezultat, pentru că sută la sută viciat. Ne-au scos mingea din poartă. Nu se poate aşa ceva! Am avut gol valabil la Hasani la 0-0, nu se uită nimeni. Avem gol valabil, ne-o scoate din poartă. La faza golului de 2-2 iese mingea în aut de poartă. În minutul 80 avem penalty…

Pe Hromada l-a accidentat foarte grav, a lăsat faza să continue. De ce a anulat golul? De ce nu s-a dus la VAR? Ar fi fost 3-1 şi se termina meciul. Se vede pe TV cum iese mingea din teren la Olaru. Radu Petrescu numai aşa face de fiecare dată când ne arbitrează pe noi.

FCSB oricum e campioană, dar noi ne batem pentru locul 2, nu se poate să tratezi aşa astfel de faze. Nu se poate tot în favoarea FCSB. Maniera a fost incredibilă. La gol a fost fault la Hromada.

Nu ne-au dat nimic nici în a doua repriză. Să iasă domnul Vassaras să arate linii, să explice. Măcar să ne arate liniile şi să vedem că am greşit noi. Ori sunt extrem de slabi, ori presiunea din tribune… nu pot să-mi explic.

Am făcut o primă repriză excelentă, îmi pare rău pentru Lobonţ şi pentru băieţi. Trebua să avem 3-1. Să nu-l pui pe Kovacs care e cel mai bun la ora aceasta şi să vii cu alt arbitru…”, a spus Victor Angelescu, la Prima Sport.