Anunţul surprinzător făcut de PSG despre Mbappe

Formula 1 | Albon şi-a prelungit contractul cu Williams

Ce a spus Ianis Hagi după ce a fost aproape să marcheze ca tatăl său în Spania: ”Am avut un sezon incredibil!”

Antrenorul lui Tottenham nu s-a ferit de cuvinte după ce Drăguşin a fost integralist cu City: ”Nu a avut asta!” Antrenorul lui Tottenham nu s-a ferit de cuvinte după ce Drăguşin a fost integralist cu City: ”Nu a avut asta!”
Verdict clar dat de Pep Guardiola după meciul contra lui Drăguşin: ”Clubul a luat o decizie excelentă prin transferul său!”

Serena Williams va prezenta gala premiilor ESPY în iulie

Sorana Cîrstea revine fabulos şi îşi ia la Miami revanşa în faţa Dariei Kasatkina

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 24 mar 2024

Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea a învins-o în două seturi, 7-5, 6-2, pe rusoaica Daria Kasatkina, în turul al treilea de la Miami Open.

Condusă cu 3-0 în primul set, Sorana Cîrstea (33 de ani, locul 24 WTA) a întors rezultatul şi s-a impus cu 7-5, în 53 de minute, în faţa rusoaicei Daria Kasatkina (26 de ani, locul 11 WTA). Sorana a câştigat fără probleme setul secund, cu 6-2, şi s-a calificat în optimile de finală de la Miami Open după un meci care a durat o oră şi 28 de minute.

În optimi, Sorana va întâlni învingătoarea din partida Danielle Collins (Statele Unite) – Elina Avanesyan (Rusia).