Marius Şumudică a reacţionat după ce Neluţu Sabău a dezvăluit că l-ar putea înlocui la „U” Cluj: „Ştie foarte bine” | EXCLUSIV Marius Şumudică a reacţionat după ce Neluţu Sabău a dezvăluit că l-ar putea înlocui la „U” Cluj: „Ştie foarte bine” | EXCLUSIV
EXCLUSIV | Marius Şumudică are oferta pe masă! „În seara asta dacă vreau semnez” EXCLUSIV | Marius Şumudică are oferta pe masă! „În seara asta dacă vreau semnez”
AC Milan şi Genoa au oferit o remiză plină de goluri în Serie A AC Milan şi Genoa au oferit o remiză plină de goluri în Serie A
VIDEO | CFR Cluj - Rapid 2-1, în direct la Prima Sport 1! Otele reia perfect la colţul scurt VIDEO | CFR Cluj - Rapid 2-1, în direct la Prima Sport 1! Otele reia perfect la colţul scurt
Nelu Varga pregăteşte o super lovitură după sărbătorile pascale. S-a aflat pe cine vrea preşedinte la CFR Cluj Nelu Varga pregăteşte o super lovitură după sărbătorile pascale. S-a aflat pe cine vrea preşedinte la CFR Cluj
Patronul lui CFR Cluj, gata să îl trateze regeşte pe Dan Petrescu! Bonusul promis „Bursucului” dacă termină pe locul 2 Patronul lui CFR Cluj, gata să îl trateze regeşte pe Dan Petrescu! Bonusul promis „Bursucului” dacă termină pe locul 2

Sorana Cîrstea va înfrunta liderul mondial pentru un loc în optimi la Madrid

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 25 apr 2024

Poloneza Iga Swiatek, liderul WTA, s-a calificat, joi, în turul trei la turneul de la Madrid, fază în care o va înfrunta pe Sorana Cîrstea, numărul 30 mondial şi favorită 27.

Swiatek a trecut în turul doi de Xiyu Wang (China, 52 WTA), scor 6-1. 6-4, într-o oră şi 16 minute.

Cîrstea a învins-o, tot joi, pe Alexandra Eala din Filipine, numărul 170 mondial, scor 6-3, 6-7 (6), 6-4, în două ore şi 17 minute.

Iga Swiatek şi Sorana Cîrstea au mai fost adversare de trei ori, în 2022 la Australian Open, în 2023 la Indian Wells şi în 2024 la Doha. De fiecare dată s-a impus poloneza.