Dinamo Bucureşti – CSM Constanţa e finala Cupei României la handbal masculin Dinamo Bucureşti – CSM Constanţa e finala Cupei României la handbal masculin
Volei masculin | România, înfrângere cu Ucraina în al doilea meci din Golden League

Ianis Hagi nu îi mai impresionează pe scoţieni: ”Este un fotbalist aproape uitat. Nu va rămâne”

VIDEO | Bayern încheie ”în genunchi” sezonul! Bavarezii au ratat şi locul 2. Leverkusen termină Bundesliga fără eşec VIDEO | Bayern încheie ”în genunchi” sezonul! Bavarezii au ratat şi locul 2. Leverkusen termină Bundesliga fără eşec
Gabriela Ruse, eliminată în semifinale la Paris Gabriela Ruse, eliminată în semifinale la Paris
Max Verstappen, în pole position la Emilia Romagna Grand Prix Max Verstappen, în pole position la Emilia Romagna Grand Prix

VIDEO | AC Milan - Bologna 2-2. Motivul pentru care meciul a fost întrerupt în minutul 16

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 27 ian 2024

AC Milan a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia Bologna, într-un meci contând pentru etapa a 22-a din Serie A.

Aşa cum ambele formaţii stabiliseră înaintea meciului, partida de la Milano a fost oprită în minutul 16, pentru a se menţine atenţia asupra luptei împotriva rasismului şi a discriminării pe stadioane. Momentul a fost organizat la o săptămână după injuriile aduse portarului francez Maignan la Udine.

Chiar dacă milanezii au avut prima mare ocazie a meciului, cei care au deschis scorul au fost oaspeţii, prin Zirkzee, în minutul 29. Gazdele au egalat în minutul 45 prin Loftus-Cheek, iar în minutul 74 Theo Hernandez a ratat un penalti pentru milanezi. Echipa lui Stefano Pioli a reuşit să treacă la conducere în minutul 83, când Loftus-Cheek a înscris cu o lovitură de cap. Oaspeţii au beneficiat însă de un penalti în prelunigirile meciului, când Terracciano l-a ţinut în careu pe Kristansen, iar Orsolini, intrat în minutul 82, a transformat cu siguranţă în minutul 90+2, egalând situaţia pe tabelă.

S-a încheiat 2-2 şi Bologna este pe locul 7, cu 33 de puncte, în timp ce AC Milan se află pe 3, cu 46 de puncte.