Moldova are o nouă campioană! S-a terminat supremaţia celor de la Sheriff Tiraspol Moldova are o nouă campioană! S-a terminat supremaţia celor de la Sheriff Tiraspol
Magnus Carlsen a câştigat etapa Superbet Rapid & Blitz Polonia. Urmează etapa de la Bucureşti a Grand Chess Tour Magnus Carlsen a câştigat etapa Superbet Rapid & Blitz Polonia. Urmează etapa de la Bucureşti a Grand Chess Tour
Ilie Năstase, mesaj dur pentru contestatari! "Trebuie să-l susţin neapărat pe Talpan?" Ilie Năstase, mesaj dur pentru contestatari! "Trebuie să-l susţin neapărat pe Talpan?"
VIDEO | Atletico Madrid - Celta Vigo 1-0. Rodrigo De Paul a adus victoria pe final VIDEO | Atletico Madrid - Celta Vigo 1-0. Rodrigo De Paul a adus victoria pe final
46 de milioane de euro pentru Radu Drăguşin! Clubul de top din Europa care îşi doreşte semnătura fundaşului român 46 de milioane de euro pentru Radu Drăguşin! Clubul de top din Europa care îşi doreşte semnătura fundaşului român
St Pauli a promovat în Bundesliga după 13 ani de aşteptare St Pauli a promovat în Bundesliga după 13 ani de aşteptare

VIDEO | Andrei Cornea şi Marian Enache au cucerit aurul european la canotaj, în proba de dublu vâsle

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

Echipajul de dublu vâsle masculin (M2x), compus din Andrei Cornea şi Marian Enache, a obţinut medalia de aur la Campionatele Europene de canotaj de la Szeged.

Băieţii au condus detaşat cursa încă de la start şi au reuşit să aducă prima medalie de aur la masculin pentru ţara noastră la CE 2024.

Tot duminică, România a mai câştigat o medalie de aur prin Echipajul feminin de dublu rame, format din Ioana Vrânceanu şi Roxana Anghel.

Echipajul de dublu vâsle feminin (W2x), compus din Simona Radiş şi Ancuţa Bodnar, a câştigat medalia de bronz.

La dublu rame masculin (M2-), echipajul format din Florin Arteni şi Florin Lehaci a obţinut medalia de argint.