Aryna Sabalenka s-a calificat în semifinale la Roma Aryna Sabalenka s-a calificat în semifinale la Roma
VIDEO | Finala Cupei a generat interes uriaş! Gălăţenii şi hunedorenii fac spectacol în tribunele arenei din Sibiu VIDEO | Finala Cupei a generat interes uriaş! Gălăţenii şi hunedorenii fac spectacol în tribunele arenei din Sibiu
Coechipierii lui Ianis Hagi, puşi la zid după meciul cu Real Madrid! "N-au văzut?" | VIDEO EXCLUSIV Coechipierii lui Ianis Hagi, puşi la zid după meciul cu Real Madrid! "N-au văzut?" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Corvinul Hunedoara - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Corvinul Hunedoara - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
”Aceeaşi durere”. Simona Halep a reacţionat după abandonul de la Trophee Clarins ”Aceeaşi durere”. Simona Halep a reacţionat după abandonul de la Trophee Clarins
Moştenitorii lui Diego Maradona îşi reclamă drepturile asupra Balonului de Aur furat de la tatăl lor Moştenitorii lui Diego Maradona îşi reclamă drepturile asupra Balonului de Aur furat de la tatăl lor

VIDEO | Arsenal trece la pas de Crystal Palace şi se menţine pe locul 1 în Premier League!

Premier League Publicat pe 19 mar 2023

Arsenal Londra a învins duminică, pe teren propriu, scor 4-1, gruparea Crystal Palace, într-un meci din etapa a 28-a a Premier League. Confruntarea a fost LIVE pe Prima Sport 3 şi www.primaplay.ro!

Gabriel Martinelli a deschis scorul pe Emirates Stadium, în minutul 28, din pasa lui Bukayo Saka. A urmat, în minutul 42, majorarea scorului, realizată de Bukayo Saka. În repriza secundă ”tunarii” au făcut 3-0 prin Granit Xhaka, în minutul 55, iar golul oaspeţilor, reuşit de Jeffrey Schlupp, în minutul 63, nu a schimbat prea mult lucrurile.

Bukayo Saka a realizat dubla în minutul 74 şi Arsenal s-a impus cu 4-1.

Arsenal are 69 de puncte în clasament şi este lider, iar Crystal Palace se află pe locul 12, cu 27 de pun

Video cu golurile

Informaţii înainte de meci

Confruntarea dintre cele două echipe va avea loc, duminică, de la ora 16:00, şi va fi în direct pe Prima Sport 3 şi online, pe PrimaPlay.ro. De asemenea, meciul va putea fi urmărit în format video-text pe Primasport.ro.

Arsenal îşi continuă marşul către titlu. Echipa londoneză este marea favorită din acest sezon, după sezonul bun pe care l-a avut până în acest moment. ”Tunarii” sunt pe primul loc în Premier League, cu 66 de puncte, după 27 de etape jucate.

De asemenea, Arsenal este la 5 puncte în spatele lui Manchester City, club care aşteaptă greşeala adversarului.

În tabăra opusă, Crystal Palace este pe locul 12 în clasament, cu 27 de puncte, după 26 de meciuri jucate.