VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi” VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi”
Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV
Ovidiu Ionescu, învins la simplu la turneul preolimpic, rămâne cu participarea la JO la dublu mixt Ovidiu Ionescu, învins la simplu la turneul preolimpic, rămâne cu participarea la JO la dublu mixt
VIDEO | Reacţia lui Gică Hagi, după eşecul drastic din Gruia. ”Am făcut multe greşeli” VIDEO | Reacţia lui Gică Hagi, după eşecul drastic din Gruia. ”Am făcut multe greşeli”
”Mă duc şi eu în vacanţă acum”. Louis Munteanu, ultimul meci pentru Farul ”Mă duc şi eu în vacanţă acum”. Louis Munteanu, ultimul meci pentru Farul
Andrei Ivan a terminat în forţă şi a anunţat la ce echipă va juca în stagiunea viitoare Andrei Ivan a terminat în forţă şi a anunţat la ce echipă va juca în stagiunea viitoare

VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a terminat indecis

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 5 mai 2024

AS Roma a încheiat la egalitate duminică seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu gruparea Juventus Torino, în etapa a 35-a din Serie A.

Gazdele au trimis în bară, în minutul 11, prin Rasmus Kristensen, şi au reuşit să deschidă scorul patru minute mai târziu, când a înscris Lukaku. Golul egalizator al oaspeţilor a venit în minutul 31, de la Bremer, iar prima repriză s-a terminat 1-1. După pauză oaspeţii au lovit şi ei bara, prin Federico Chiesa, în minutul 47, însă scorul a rămas cel consemnat la pauză, 1-1.

Juventus are 66 de puncte şi se află pe locul 3 în clasament, iar AS Roma este pe 6, cu 60 de puncte.