VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor
Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid
VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă
”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR ”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR
E gata! Vedeta FCSB nu mai pleacă în această vară! MM Stoica aruncă bomba: ”E peste toţi care au fost!”

VIDEO ǀ Barcelona a surclasat Valladolid cu 4-0! Dublă din nou pentru Robert Lewandowski

Uncategorized Publicat pe 29 aug 2022

Barcelona s-a impus fără emoţii în La Liga, în etapa a 3-a, pe teren propriu, cu scorul de 4-0 în faţa formaţiei Valladolid, într-o partidă transmisă în direct de către Prima Sport 2.

Robert Lewandowski a deschis scorul pentru gazde în minutul 24.

Pedri a stabilit scorul final al primei reprize, în minutul 43, dublând avantajul pentru catalani.

În minutul 64, Lewandowski şi-a trecut în cont dubla pentru a doua etapă consecutivă. Starul polonez a ajuns la al 4-lea gol în La Liga, aflându-se la egalitate în fruntea clasamentului golgheterilor cu Iglesias de la Betis.

Golul lui Sergi Roberto, din minutul 90 + 2, a închis tabela.

În urma acestui rezultat, Barcelona a adunat 7 puncte din 9 posibile, în timp ce Valladolid a rămas la un singur punct.

Pe catalani îi aşteaptă în runda viitoare o deplasare grea, pe terenul formaţiei FC Sevilla. Valladolid va da piept pe teren propriu cu Almeria.

Informaţii înainte de meci:

Învingătoare runda trecută pe terenul lui Real Sociedad, într-o manieră entuziasmantă, cu 4-1, Barcelona înfruntă pe teren propriu, în runda a treia, o nou promovată. Meciul cu Valladolid este programat duminică, de la 20.30, şi va fi transmis în direct de PrimaSport 2 şi PrimaPlay.ro.

Chiar dacă Valladolid e doar o nou-promovată, catalanii nu uită debutul slab, 0-0 cu Vallencano, chiar pe Camp Nou şi şi-au luat măsurile de siguranţă.

Dacă Barcelona a adunat 4 puncte după două etape şi e a cincea în clasament, Valladolid a avut un start ezitant şi a debutat în La Liga cu o înfrângere la scor de neprezentare în faţa lui Villarreal, pe teren propriu. Remiza obţinută etapa trecută, 1-1, chiar pe terenul Sevillei arată cât de imprevizibilă poate să fie echipa nou-promovată care după două runde e antepenultima, cu un singur punct.