PSG, fără Kylian Mbappé şi Ousmane Dembélé la meciul cu Metz, ultimul al sezonului în Ligue 1 PSG, fără Kylian Mbappé şi Ousmane Dembélé la meciul cu Metz, ultimul al sezonului în Ligue 1
LIVE VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. A început partida! LIVE VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. A început partida!
Echipele pe care le poate întâlni CFR Cluj în preliminariile Conference League. Dueluri complicate în faza play-off-ului Echipele pe care le poate întâlni CFR Cluj în preliminariile Conference League. Dueluri complicate în faza play-off-ului
Cine va arbitra turul barajului de menţinere/promovare din Superliga, Dinamo - Csikszereda Cine va arbitra turul barajului de menţinere/promovare din Superliga, Dinamo - Csikszereda
Sorin Pop, campion cu Elcond Zalău şi apoi antrenor al echipei SCM Zalău, a decedat la doar 56 de ani Sorin Pop, campion cu Elcond Zalău şi apoi antrenor al echipei SCM Zalău, a decedat la doar 56 de ani
Ovidiu Popescu, ca şi semnat de formaţia importantă din Superliga. Se va bate la play-off în sezonul viitor Ovidiu Popescu, ca şi semnat de formaţia importantă din Superliga. Se va bate la play-off în sezonul viitor

VIDEO | Barcelona – Betis 4-0! Catalanii fac spectacol în drumul către titlul 27 din La Liga

La Liga Publicat pe 30 apr 2023

Barcelona a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 4-0, Betis Sevilla, într-un meci din etapa a 32-a din la Liga, transmis în direct la Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro.

Catalanii şi-au asigurat victoria încă din prima repriză. Christensen a deschis scorul în minutul 14. În minutul 33 Betis a rămas în zece, după eliminarea lui Gonzalez, care a primit al doilea cartonaş roşu, apoi a venit rândul lui Lewandowski să înscrie, în minutul 36, polonezul ajungând astfel la al 19-lea gol în campionat, iar Raphinha a stabilit scorul pauzei în minutul 39. În minutul 82 catalanii au beneficiat şi de autogolul lui Rodriguez, iar echipa lui Xavi a câştigat cu 4-0.

Barcelona conduce în La Liga cu 79 de puncte, la distanţă de 11 puncte faţă de echipa de pe locul secund, Real Madrid.

Sursa foto: Profimedia

Partida Barcelona - Betis, din runda 32 de La Liga, va avea loc sâmbătă, de la ora 22:00 şi va putea fi urmărită în direct pe PrimaSport 2 şi online, pe platforma PrimaPlay.ro

• Mai mult decât atât, confruntarea din fotbalul spaniol va putea fi văzută în format video-text pe site-ul PrimaSport.ro

Barcelona vine după înfrângerea surprinzătoare din deplasarea din runda trecută, unde a pierdut cu 2-1 în faţa lui Rayo Vallecano. Astfel, catalanii nu au profitat de pasul greşit făcut de rivala Real Madrid şi rămân la 11 puncte de ”Los Blancos”. Trupa lui Xavi trece printr-o scădere de formă vizibilă, reuşind să câştige un singur meci din ultimele patru în La Liga.

De cealaltă parte, nici Betis nu o duce mai bine, cu toate că se află pe locul 5 în clasament. Echipa antrenată de Pellegrini a remizat etapa trecută cu Real Sociedad, dar păstrează şanse să prindă ultimul loc ce duce în grupele Champions League, fiind la şase ”lungimi” de basci.

Ultima întâlnire dinte cele două echipe s-a încheiat cu victoria Barcelonei cu 2-1.

Echipele probabile:

• Barcelona: Ter Stegen; Balde, Kounde, Araujo, Alba; F de Jong, Busquets, Pedri; Raphinha, Lewandowski, Gavi
  • Real Betis: Silva; Ruibal, Felipe, Pezzella, Miranda; Rodriguez, Carvalho; Perez, Canales, Henrique; Iglesias