Ovidiu Popescu s-a decis! Pleacă de la FCSB şi semnează cu o rivală din Superliga Ovidiu Popescu s-a decis! Pleacă de la FCSB şi semnează cu o rivală din Superliga
Mihai Stoica a făcut anunţul aşteptat de toţi fanii! Când revine FCSB în Ghencea Mihai Stoica a făcut anunţul aşteptat de toţi fanii! Când revine FCSB în Ghencea
Carlos Tevez renunţă la funcţia de antrenor al echipei Independiente Carlos Tevez renunţă la funcţia de antrenor al echipei Independiente
Jucătorul FCSB-ului, cerut cu insistenţă de Marius Şumudică la echipa naţională: „Unul dintre cei mai buni” Jucătorul FCSB-ului, cerut cu insistenţă de Marius Şumudică la echipa naţională: „Unul dintre cei mai buni”
Dan Şucu poate da lovitura pe piaţa transferurilor! De la Rapid, direct în Liga Campionilor Dan Şucu poate da lovitura pe piaţa transferurilor! De la Rapid, direct în Liga Campionilor
Fanii lui Dinamo, mesaj războinic înainte de barajul cu Csikszereda: „Venim 10.000!” Fanii lui Dinamo, mesaj războinic înainte de barajul cu Csikszereda: „Venim 10.000!”

VIDEO | Borussia Dortmund s-a impus, cu ceva emoţii, în faţa lui FC Koln

Bundesliga Publicat pe 19 aug 2023

Borussia Dortmund a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-0, echipa FC Koln, în prima etapă din Bundesliga. Golul victoriei a fost marcat în minutul 88.

Borussia Dortmund a fost nevoită să îşi folosească toată artileria grea ca să poată trece de FC Koln în prima etapă a noului sezon din Bundesliga. Cu toate ratările lui Haller sau Reus, gazdele nu au reuşit însă să înscrie, iar Koln a avut câteva şanse în care putea marca.

Golul victoriei a venit, pentru Borussia, din piciorul lui Donyell Malen, care a înscris în minutul 88, aducând o victorie şi trei puncte pentru vicecampioana Germaniei.

Rezultate înregistrate în meciurile disputate sâmbătă, în prima etapă din Bundesliga

• Bayer Leverkusen – RB Leipzig 3-2 (Frimpong 24, Tah 35, Wirtz 64 / Dani Olmo 39, Openda 71);
  • VfL Wolfsburg – Heidenheim 2-0 (Wind 6, 27);
  • Hoffenheim – Freiburg 1-2 (Kabak 50 / Szalai 39 autogol, Sallai 45);
  • Augsburg – Borussia Monchengladbach 4-4 (Rexhbecaj 29, Bauer 41, Michel 45+7, R. Vargas 76 / Itakura 13, Cvancara 27, 90+7, Ngoumou 37);
  • VfB Stuttgart – Bochum 5-0 (Guirassy 18, 77, Zagadou 38, Mvumpa 60, 67);
  • Borussia Dortmund – FC Koln 1-0 (Malen 88)