"E ca la şcoală, nu îţi iubeşti profesorul". Răzvan Pleşca, discurs interesant despre relaţia dintre jucători şi antrenor | VIDEO EXCLUSIV "E ca la şcoală, nu îţi iubeşti profesorul". Răzvan Pleşca, discurs interesant despre relaţia dintre jucători şi antrenor | VIDEO EXCLUSIV
Irina Begu s-a oprit în semifinale la turneul ITF de la Wiesbaden Irina Begu s-a oprit în semifinale la turneul ITF de la Wiesbaden
”Şiretlicul” lui Răzvan Pleşca atunci când un adversar executa penalty | EXCLUSIV ”Şiretlicul” lui Răzvan Pleşca atunci când un adversar executa penalty | EXCLUSIV
”Noi am forţat, dar nu am avut luciditate”. Florin Maxim, foarte dezamăgit de eşecul contra promovatei Unirea Slobozia ”Noi am forţat, dar nu am avut luciditate”. Florin Maxim, foarte dezamăgit de eşecul contra promovatei Unirea Slobozia
Dezvăluiri din vestiarul de la Botoşani | VIDEO EXCLUSIV Dezvăluiri din vestiarul de la Botoşani | VIDEO EXCLUSIV
Atacantul din play-out ce a impresionat! E unul din cei mai buni jucători aduşi în iarnă | VIDEO EXCLUSIV Atacantul din play-out ce a impresionat! E unul din cei mai buni jucători aduşi în iarnă | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Ce greu va fi! Atmosferă de senzaţie creată de fanii lui Adana Demirspor la meciul cu CFR Cluj

Conference League Publicat de Daian Cutu pe 3 aug 2023

Adana Demirspor – CFR Cluj, joc din manşa secundă a turului 2 din Conference League, se dispută în această seară, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 2 şi www.primaplay.ro! În tur, în Ardeal, scorul a fost egal, 1-1.

Atmosfera va fi una infernală pentru ardeleni. Pe ”Yeni Adana Stadyumu”, peste 30.000 de fani îi vor susţine pe cei de la Adana, în tentativa de a merge în turul III preliminar.

• Adana Demirspor (4-2-3-1): Karacic - Svensson, Gravillon, Güler, Rodrigues - Akbaba, Stambouli - Sarı, Belhanda, Akintola - C. Ndiaye
  • CFR Cluj (5-3-1-1): R. Sava - Mogoş, Kresic, Muhar, Ajeti, Camora- Cvek, Avounou, Krasniqi - Yeboah - Bîrligea

În tur, CFR Cluj a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia turcă Adana Demirspor. Clujenii au deschis scorul încă din minutul 6, prin Jefte Betancor, care a deviat în plasă un şut al lui Camora. Oaspeţii au avut iniţiativa în finalul primei reprize şi în startul reprizei secunde şi au egalat în minutul 77, prin Benjamin Stambouli, din pasa lui Ndiyae.