Mihai Rotaru s-a dezlănţuit după egalul cu Farul: ”În Bănie, i se spune «Hoţegan»”

Mitriţă, la echipă naţională? ”Ar fi bun, chiar dacă nu ar juca titular!” | VIDEO EXCLUSIV Mitriţă, la echipă naţională? ”Ar fi bun, chiar dacă nu ar juca titular!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Aston Villa - Liverpool 3-3. ”CormoraniI” au avut două goluri avans până pe final VIDEO | Aston Villa - Liverpool 3-3. ”CormoraniI” au avut două goluri avans până pe final
VIDEO | Barcelona - Real Sociedad 2-0. Catalanii revin pe locul secund în La Liga VIDEO | Barcelona - Real Sociedad 2-0. Catalanii revin pe locul secund în La Liga
Irina Begu, eliminată de Danielle Collins, în optimi la Roma. Românca a luat doar 3 game-uri Irina Begu, eliminată de Danielle Collins, în optimi la Roma. Românca a luat doar 3 game-uri
VIDEO | Gică Hagi vrea să ia măsuri drastice! ”A fost frumos la Farul, s-a plătit bine” VIDEO | Gică Hagi vrea să ia măsuri drastice! ”A fost frumos la Farul, s-a plătit bine”

VIDEO | Charles Leclerc, cel mai rapid în antrenamentele de pe Hungaroring. Max Verstappen, surprinzător de în spate

Formula 1 Publicat de Daian Cutu pe 21 iul 2023

Formula 1 ajunge aproape de România! Marele Premiu al Ungariei se vede pe Prima Sport, în acest weekend.

Prima sesiune a stat sub egida ploii, iar timpii reali au venit în antrenamente 2, acolo unde Charles Leclerc de la Ferrari a fost cel mai rapid. Configuraţia podiumului este una surprinzătoare.

Lando Norris (McLaren) a fost al doilea, la doar 0.015 secunde de Leclerc, iar pe trei s-a clasat Pierre Gasly (Alpha Tauri), la un ecart de 0.232 secunde.

Campionul mondial în exerciţiu şi marele favorit, Max Verstappen a terminat abia pe 11, iar colegul Sergio Perez a obţinut abia al 18-ea. Ambiţii piloţi Red Bull au efectuat puţine tururi în sesiunea de antrenamente de pe Hungaroring.

În clasamentul general conduce Verstappen, cu 255 de puncte, urmat de Sergio Perez, cu 156 puncte şi de Fernando Alonso, cu 137 de puncte. Lewis Hamilton este pe locul 4, cu 121 de puncte.