Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!”  | VIDEO EXCLUSIV Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A
Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători
VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec
VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi” VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi”
Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Concluzia lui Nicolo Napoli după victoria obţinută la limită cu Dinamo: „Aş fi fost mulţumit şi cu un egal”

FC U Craiova 1948 Publicat de Răzvan Cîrceag pe 8 apr 2022

Dinamo a pierdut dramatic duelul cu FC „U” Craiova, 1-2, în direct pe Look Sport+ şi platforma online PrimaPlay.ro. Golul decisiv al oltenilor a venit în minutul 90+1.

Nicolo Napoli n-a avut prea multe de spus la finalul jocului, s-a arătat fericit pentru victoria obţinută in-extremis şi a afirmat că ar fi fost mulţumit şi cu un rezultat de egalitate.

„A fost un meci bun, mă bucur că am câştigat punctele, sunt trei puncte foarte importante pentru noi, acum ne pregătim pentru meciul cu Clinceni. E greu să începi aşa meciul, să iei gol după 30 de secunde, dar echipa a reacţionat bine, a făcut o repriză secundă foarte bună. Băieţii sunt profesionişti, lucrează bine toată săptămâna şi asta se vede în timpul meciului. Aş fi fost mulţumit şi cu un egal”, a declarat Napoli.

Golul victoriei pentru FC „U” Craiova a fost marcat în prelungiri de Andrea Compagno.

Oltenii au obţinut cele trei puncte şi se menţin în siguranţă deasupra zonei roşii, fiind pe locul 5 în play-out-ul din Casa Liga 1. Dinamo este pe 8, cu 13 puncte, şi cel mai probabil nu va scăpa de baraj.