Antrenorul care ar accepta imediat să vină la FCU Craiova: „De ce nu?” Antrenorul care ar accepta imediat să vină la FCU Craiova: „De ce nu?”
Cine arbitrează derby-ul Rapid - FCSB, din ultima etapă din play-off Cine arbitrează derby-ul Rapid - FCSB, din ultima etapă din play-off
Marius Şumudică agită apele înainte de derby-ul Rapid - FCSB: „Au câştigat primul lor titlu din istorie. Suntem la egalitate acum!” Marius Şumudică agită apele înainte de derby-ul Rapid - FCSB: „Au câştigat primul lor titlu din istorie. Suntem la egalitate acum!”
Arsenal se desparte de unul dintre cei mai vechi jucători din lot Arsenal se desparte de unul dintre cei mai vechi jucători din lot
Ovidiu Popescu s-a decis! Pleacă de la FCSB şi semnează cu o rivală din Superliga Ovidiu Popescu s-a decis! Pleacă de la FCSB şi semnează cu o rivală din Superliga
Mihai Stoica a făcut anunţul aşteptat de toţi fanii! Când revine FCSB în Ghencea Mihai Stoica a făcut anunţul aşteptat de toţi fanii! Când revine FCSB în Ghencea

VIDEO | Concluziile lui Leo Grozavu, după eşecul drastic suferit cu Sepsi. ”La pauză trebuia sa fac 10 schimbări”

Poli Iași Publicat de Daian Cutu pe 19 ian 2024

Sepsi OSK a învins pe teren propriu, scor 6-0, formaţia Poli Iaşi, în primul meci oficial al anului 2024, contând pentru etapa a 22-a din Superligă.

Leo Grozavu s-a declarat foarte dezamăgit de prestaţia elevilor săi din primul meci oficial al anului.

”Va trebui să fim puternici, tari. Înceând cu mine, toţi am fost de râs. Specific nouă, când adversarul ajunge la poartă, ne dăm autogol. Facem şi penalty. Va trebuie să ne revenim foarte repede căci altfel campionatul va fi dicil pentru noi. Toate execuţiile din prima repriză arătau că avem o lipsa de încredere.

La pauză trebuia sa fac 10 schimbări, toţi trebuiau să fie schimbaţi. După un astfel de eşec, lucrurile se văd rău. Au fost şi cluburi mari care au pierdut de o aşa maniera, important este să te ridici. Le-am atras atenţia băieţilor după ultimul meci amical, dar a fost multa teamă. Am făcut cadouri două goluri şi după am căzut mental.

(n.r. dacă va opera schimbări în formula de start) Aceştia sunt jucătorii, doar dacă apare vreun Messia pe parcurs. Astăzi am fost lamentabili, nu are rost să ne ascundem”,
a răbufnit Grozavu, la flash-interviuri.