Fanii lui Dinamo, mesaj războinic înainte de barajul cu Csikszereda: „Venim 10.000!” Fanii lui Dinamo, mesaj războinic înainte de barajul cu Csikszereda: „Venim 10.000!”
Surpriză la Roma! Pe vine va înfrunta Alexander Zverev în finală Surpriză la Roma! Pe vine va înfrunta Alexander Zverev în finală
VIDEO | Universitatea Craiova - Sepsi, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 2! Oltenii au nevoie de victorie VIDEO | Universitatea Craiova - Sepsi, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 2! Oltenii au nevoie de victorie
VIDEO | CFR Cluj - Farul, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Ardelenii nu au voie să piardă VIDEO | CFR Cluj - Farul, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Ardelenii nu au voie să piardă
Şerveţelul cu promisiunea de contract a lui Messi s-a vândut la licitaţie pentru o sumă astronomică Şerveţelul cu promisiunea de contract a lui Messi s-a vândut la licitaţie pentru o sumă astronomică
VIDEO | Fiorentina - Napoli 2-2. Fosta campioană nu mai are şanse la cupele europene VIDEO | Fiorentina - Napoli 2-2. Fosta campioană nu mai are şanse la cupele europene

VIDEO | Confruntarea titanilor! Guardiola s-a răstit la Haaland şi apoi a vrut să mute camera TV

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 12 aug 2023

Campioana Angliei şi a Europei, Manchester City a învins în deplasare, scor 3-0, echipa Burnley, în meciul de deschidere pentru ediţia 2023-2024 a Premier League.

Erling Haaland şi-a făcut din nou datoria, înscriind de două ori pe stadionul ”Turf Moor”. Prima oară a făcut-o în minutul 4, din pasa lui Rodri, iar a doua oară a marcat în minutul 36, fructificând un assist venit de la Julian Alvarez. Scorul final a fost stabilit de Rodri, în minutul 75.

La pauză partidei a avut loc un moment tensionat. Pep Guardiola l-a certat chiar pe teren pe starul Erling Haaland, care a ascultat docil ce a avut tehnicianul de spus.

Guardiola s-a enervat şi pe camera ce-l filma şi a încercat fără succes să o dea la o parte.