Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!”  | VIDEO EXCLUSIV Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A
Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători
VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec
VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi” VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi”
Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Cristiano Ronaldo scrie din nou istorie! Portughezul a depăşit recordul lui Ali Daei, după 'dubla' din meciul cu Irlanda, în direct pe Look Sport+

Fotbal Internațional Publicat de Andrei Ionascu pe 1 sep 2021

Cristiano Ronaldo a înscris de două ori în meciul Portugalia - Irlanda, scor 2-1, în preliminariile Cupei Mondiale din 2022. În direct pe Look Sport+, Cristiano Ronaldo (36 de ani) a depăşit recordul mondial deţinut de către iranianul Ali Daei în privinţa golurilor înscrise la echipa naţională.

Mai întâi, Cristiano Ronaldo a ratat un penalty, în minutul 15 al meciului de la Faro. Bazunu a anticipat execuţia portughezului, în dreapta portarului, şi a respins mingea.

Portugalia şi-a creat 29 de ocazii de gol, dar a reuşit să înscrie abia în ultimele minute de joc. Cristiano Ronaldo a reuşit ‘dubla’ în minutele 89 şi 90+6, din centrările lui Goncalo Guedes şi Joao Mario. Ambele goluri au fost înscrise cu capul.

Cristiano Ronaldo are 180 de meciuri şi 111 goluri pentru naţionala Portugaliei. ‘CR7’ a depăşit recordul de goluri internaţionale deţinut până acum de către iranianul Ali Daei (109).

Sursa foto: profimediaimages.ro