Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!”  | VIDEO EXCLUSIV Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A
Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători
VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec
VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi” VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi”
Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | CS Mioveni s-a impus şi o condamnă pe Dinamo la baraj! „Câinii” au primit 2 goluri pe final, după o prestaţie dezastruoasă

Superliga Publicat de Răzvan Cîrceag pe 15 apr 2022

Dinamo a pierdut în faţa celor de la CS Mioveni, scor 0-2, şi sunt condamnaţi să joace la baraj pentru a se salva de la retrogradare. În acest moment, nu mai au nicio şansă să se salveze altfel.

• Meciul a fost transmis în direct pe Look Sport şi platforma online PrimaPlay.ro!

Elevii lui Pelici au controlat prima repriză, dar nu şi-au creat ocazii prea mari de a deschide scorul. „Câinii” n-au existat în atac până în a doua repriză, mai există în minutul 58. Atunci Grădinaru şi-a făcut bine mingea în careu, dar a trimis pe lângă. Apoi, în 63, Irobiso a oferit o ratare uriaşă din faşa porţii.

Cel care a deschis scorul în această dispută a fost Panait, în minutul 72, în aplauzele antrenorului Pelici. În minutul 84, Sanoh a scăpat singur cu Eşanu şi a închis tabela la 2-0, spre disperarea „câinilor”, care jucau în 10 oameni.

În minutul 79, Irobiso a văzut cartonaşul roşu după ce l-a pălmuit pe autorul primului gol.

CS Mioveni a egalat-o pe FC „U” Craiova la puncte şi a depăşit-o în clasament, fiind pe 5 în play-out acum, dar oltenii au un meci în minus disputat.

CS Mioveni - Dinamo 2-0

Final de meci.

Min. 84: GOOOL Mioveni! Sanoh a scăpat singur cu portarul şi a mărit diferenţa.

Min. 79: Roşu pentru Dinamo! Irobiso l-a pălmuit pe Panait într-un conflict şi a fost eliminat de arbitrul central.

Min. 72: GOOOL Mioveni! Panait a apărut perfect la bara a doua şi s-a aruncat prin alunecare pentru a băga mingea în poartă.

Min. 63: Ocazie mare Dinamo! Irobiso a ratat din faţa porţii goale. Grădinaru i-a trimis o centrare perfectă.

Min. 58: Ocazie mare Dinamo! Grădinaru a preluat frumos şi l-a păcălit pe Trif, dar apoi a trimis destul de modest şi balonul a trecut puţin pe lângă colţul lung.

A început repriza secundă.

Pauză.

Min. 27: Ocazie uriaşă Mioveni! Balaur a ratat execuţia cu capul din faţa portarului.

Min. 16: Ocazie Mioveni! Rusu nu profită de o oportunitate bună.

Minutul 1: A început partida!

• CS MIOVENI: I. Popescu - Balaur, Scarlatache, Garutti - Rădescu, Panait, Lixandru, Trif - Buziuc, B. Rusu, Coşereanu
  • REZERVE: Ducan, Oancea, Iacob, Şerbănică, Veres, Mitrea, Sanoh, Raicea, Tomczyk
  •
  • DINAMO: Eşanu - Grădinaru, Jovanovic, Carp, De Moura - G. Creţu, Pierret, Rodriguez, St. Filip - Morar - Irobiso
  • REZERVE: Fara, Patriche, Giafer, Răuţă, Ivanov, Torje, Mihaiu, Ivanovski, Măgureanu