Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare
Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB
Camila Giorgi, acuzată şi de furt Camila Giorgi, acuzată şi de furt
VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere
A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali
Rrahmani putea fi golgheterul Superligii, dar Lobonţ l-a schimbat. Explicaţie uluitoare. ”Trebuie să-şi canalizeze energia la ce trebuie să facă” Rrahmani putea fi golgheterul Superligii, dar Lobonţ l-a schimbat. Explicaţie uluitoare. ”Trebuie să-şi canalizeze energia la ce trebuie să facă”

VIDEO | Csikszereda - Şelimbăr 2-0. Ciucanii îşi depun serios candidatura la promovarea directă

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 1 apr 2024

Csikszereda a învins pe teren propriu, scor 2-0, pe Şelimbăr, în prima etapă a play-off-ului din liga secundă.

VIDEO | Csikszereda - Şelimbăr 2-0 (Jelena 17, Bakoş 31), în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Echipele de start:

• Csikszereda: Gyenge - Gal-Andrezly, Apro, Kelemen, Nagy - Jebari, Veres - Balogh, Anderson, Bakos - Jelena
  • Şelimbăr: Roşca  - Gîţ, Palmeş, Natea, Mitrea - Panos, Călin - Monea, Soare, Schieb - Pop

Minutul 90+3: Final de meci! Csikszereda se impune cu 2-0.

Minutul 52: Jebari primeşte între linii, trece de un adversar şi pătrunde în careu, apoi şutează în transversală.

Minutul 45+2: Pauză! Ciucanii conduc cu 2-0.

Minutul 31: GOL Csikszereda! Faza prelungită de atac a gazdelor, mingea este deviată la Bakoş, care reia din voleu.

Minutul 21: Roşca respinge în corner la execuţia din afara careului a lui Bakoş.

Minutul 17: GOL Csikszereda! Jebari îl găseşte pe Jelena, care reia cu capul din 6 metri.

Minutul 1: A început partida!

------------------------------------------

Înaintea acestei partide, Csikszereda ocupă locul 6, cu 32 de puncte. Ciucanii au o formă de senzaţie, având 5 victorii şi un egal în ultimele 6 etape.

De cealaltă parte, Şelimbăr ocupă poziţia secundă, cu 42 puncte, iar în cazul unei victorii va redeveni liderul ligii secunde. Sibienii se află într-o formă excelentă, fiind neînvinşi din luna octombrie a anului trecut, atunci când au fost învinşi pe teren propriu de Unirea Slobozia, echipa aflată pe primul loc în acest moment.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încehiat cu victoria lui Şelimbăr, scor 2-1.