Dorinel Munteanu, reacţie sinceră după ce Oţelul a pierdut şi cu ”U” Cluj: ”Nu ştiu dacă unii mă consideră nebun!”

VIDEO | Udinese - Empoli 1-1. Trupa lui Răzvan Marin e egalată în minutul 90+14 şi e pe loc retrogradabil VIDEO | Udinese - Empoli 1-1. Trupa lui Răzvan Marin e egalată în minutul 90+14 şi e pe loc retrogradabil
Totul a fost stabilit! Primul fotbalist care pleacă de la FCSB. Jucătorul semnează cu o rivală din Superligă. MM Stoica, emoţionat: ”El e de toate. Nacho n-a jucat niciodată atacant lateral!”

Pauza s-a terminat! Cristi Balaj revine în Superliga Pauza s-a terminat! Cristi Balaj revine în Superliga
Max Verstappen, succes foarte muncit pe circuitul din Emilia Romagna. L-a învins la mai puţin de o secundă pe Lando Norris Max Verstappen, succes foarte muncit pe circuitul din Emilia Romagna. L-a învins la mai puţin de o secundă pe Lando Norris
Ioan Ovidiu Sabău îşi ia revanşa în faţa Oţelului şi speră la cupele europene. ”Am putea încheia sezonul senzaţional” Ioan Ovidiu Sabău îşi ia revanşa în faţa Oţelului şi speră la cupele europene. ”Am putea încheia sezonul senzaţional”

VIDEO | Dan Petrescu va cere din nou VAR! Două faze la limită judecate de Găman împotriva CFR-ului

Superliga Publicat pe 1 nov 2020

Minutul 68 al meciului dintre CFR Cluj şi Gaz Metan Mediaş, din etapa a noua a Casa Liga 1 2020/2021, a adus o nouă fază controversată de arbitraj. La puţin timp după ce a cerut un penalty, campioana a avut un gol anulat la limită de brigada condusă de George Găman.

Un corner al lui Păun, de pe stânga, şi o deviere a lui Manea au dus mingea la Costache, aflat aproape de poartă, care a marcat pentru ceea ce părea a fi golul de 1-2. Centralul George Găman a anulat golul deşi asistenul Orbuleţ nu a ridicat fanionul, dar reluările au arătat că Valentin Costache se afla pe aceeaşi linie cu Nuno Valente.

Cu trei minute înainte, CFR ceruse penalty la un duel dintre Păun şi Roberto Romeo, dar Găman a considerat că mijlocaşul CFR-ului a faultat în atac, decizie contestată, de asemenea, de banca gazdelor.

În minutul 77, CFR a cerut din nou penalty la faultul lui Alceus la Păun, dar Orbuleţ a considerat că infracţiunea nu s-a petrecut pe linia de 16 metri, ci în afara careului.