LIVE VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, ASTĂZI, de la 14:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Se decide adversara lui CFR Cluj, pentru un loc în cupele europene LIVE VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, ASTĂZI, de la 14:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Se decide adversara lui CFR Cluj, pentru un loc în cupele europene
Cine va arbitra turul barajului de menţinere/promovare din Superliga, Dinamo - Csikszereda Cine va arbitra turul barajului de menţinere/promovare din Superliga, Dinamo - Csikszereda
Sorin Pop, campion cu Elcond Zalău şi apoi antrenor al echipei SCM Zalău, a decedat la doar 56 de ani Sorin Pop, campion cu Elcond Zalău şi apoi antrenor al echipei SCM Zalău, a decedat la doar 56 de ani
Ovidiu Popescu, ca şi semnat de formaţia importantă din Superliga. Se va bate la play-off în sezonul viitor Ovidiu Popescu, ca şi semnat de formaţia importantă din Superliga. Se va bate la play-off în sezonul viitor
Tiberiu Căpuşă a semnat cu FC Hermannstadt Tiberiu Căpuşă a semnat cu FC Hermannstadt
VIDEO | Jucătorii echipei Corvinul au dus Cupa României la Castelul Corvinilor. Sute de oameni i-au sărbătorit pe străzile Hunedoarei VIDEO | Jucătorii echipei Corvinul au dus Cupa României la Castelul Corvinilor. Sute de oameni i-au sărbătorit pe străzile Hunedoarei

VIDEO ǀ Din acest motiv Premier League este cel mai puternic campionat din lume: 16 goluri în 3 meciuri, în care nu a jucat niciun colos!

Premier League Publicat pe 29 apr 2023

Brighton a învins sâmbătă, pe teren propriu, Wolverhampton, scor 6-0, într-un meci din etapa a 34-a din Premier League, transmis în direct de către Prima Sport 2.

Echipa condusă de Roberto de Zerbi a condus cu 4-0 la pauză şi s-a impus cu 6-0 în final, prin trei ”duble” înscrise de Deniz Undav, Pascal Gross şi Danny Welbeck. Brighton se află pe locul 8 în Premier League, cu 52 de puncte, la numai două puncte de locurile care duc în cupele europene.

Într-un alt meci, transmis de către Prima Sport 3, Brentford a avut o revenire extrordinară în faţa lui Nottingham Forest. Oaspeţii au condus cu 1-0 la pauză, iar gazdele au alergat după egalare până în minutul 82, când a marcat golgeterul Ivan Toney, ajuns la a 20-a reuşită stagională în campionat. Golul victoriei lui Brentford a fost înscris în minutul 90+4 de Josh Dasilva. Brentford se află pe poziţia a noua în Premier League, cu 50 de puncte.

Rezultate înregistrate sâmbătă în etapa a 34-a din Premier League:

• Crystal Palace – West Ham United 4-3 (Jordan Ayew 15’, Zaha 20’, Schlupp 30’, Eze 66’ penalty / Soucek 9’, Michail Antonio 35’, Aguerd 72’), meci transmis în direct de către Prima Sport 3;

• Brentford – Nottingham Forest 2-1 (Toney 82’, Dasilva 90’+4 / Danilo 45’+1);
  • Brighton – Wolverhampton 6-0 (Undav 6’, 66’, Gross 13’, 26’, Welbeck 39’, 48’).

Sursa foto: Profimedia