Dinamo Bucureşti – CSM Constanţa e finala Cupei României la handbal masculin Dinamo Bucureşti – CSM Constanţa e finala Cupei României la handbal masculin
Volei masculin | România, înfrângere cu Ucraina în al doilea meci din Golden League

Ianis Hagi nu îi mai impresionează pe scoţieni: ”Este un fotbalist aproape uitat. Nu va rămâne”

VIDEO | Bayern încheie ”în genunchi” sezonul! Bavarezii au ratat şi locul 2. Leverkusen termină Bundesliga fără eşec VIDEO | Bayern încheie ”în genunchi” sezonul! Bavarezii au ratat şi locul 2. Leverkusen termină Bundesliga fără eşec
Gabriela Ruse, eliminată în semifinale la Paris Gabriela Ruse, eliminată în semifinale la Paris
Max Verstappen, în pole position la Emilia Romagna Grand Prix Max Verstappen, în pole position la Emilia Romagna Grand Prix

VIDEO | DINAMO, DEBUT CU DREPTUL ÎN PRIMUL MECI OFICIAL DIN 2020! „CÂINII” CÂŞTIGĂ CLAR CU ASTRA ŞI SPERĂ ÎN CONTINUARE LA UN LOC ÎN PLAY-OFF

Superliga Publicat pe 1 feb 2020

Dinamo a câştigat primul meci oficial din noul an, 2-0 cu Astra, într-un meci din etapa a 23-a a Ligii 1. În direct pe Look Plus, bucureştenii au făcut un meci bun şi au reuşit să-şi concretizeze şi pe tabelă superioritatea din teren. După o primă repriză albă, în care gazdele au marcat prin Perovic, însă reuşita sa a fost anulată, în partea secundă a venit rândul astralilor să înscrie, prin Fatai, dar nici acest gol nu a fost validat. Apoi, în minutul 65, Fabbrini a fost faultat în careu de Crepulja, iar Perovic a transformat cu siguranţă lovitura de pedeapsă. Şi tot Dinamo a marcat, în minutul 73, când Grigore l-a învins pe Lazar şi a stabilit scorul final, 2-0, după o lovitură liberă excelent executată de Sorescu.

După acest succes, Dinamo face 31 de puncte şi urcă pe poziţia a opta. În acest moment, doar patru puncte îi separă pe „câini” de locul 6, ultimul care duce în play-off, şi care e ocupat de Viitorul. De cealaltă parte, Astra, cu 43 de puncte, e a doua în clasament şi e sigură de prezenţa în play-off.