LIVE VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au ratat din penalty LIVE VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au ratat din penalty
Paolo Montero va fi antrenor interimar la Juventus Paolo Montero va fi antrenor interimar la Juventus
PSG, fără Kylian Mbappé şi Ousmane Dembélé la meciul cu Metz, ultimul al sezonului în Ligue 1 PSG, fără Kylian Mbappé şi Ousmane Dembélé la meciul cu Metz, ultimul al sezonului în Ligue 1
Echipele pe care le poate întâlni CFR Cluj în preliminariile Conference League. Dueluri complicate în faza play-off-ului Echipele pe care le poate întâlni CFR Cluj în preliminariile Conference League. Dueluri complicate în faza play-off-ului
Cine va arbitra turul barajului de menţinere/promovare din Superliga, Dinamo - Csikszereda Cine va arbitra turul barajului de menţinere/promovare din Superliga, Dinamo - Csikszereda
Sorin Pop, campion cu Elcond Zalău şi apoi antrenor al echipei SCM Zalău, a decedat la doar 56 de ani Sorin Pop, campion cu Elcond Zalău şi apoi antrenor al echipei SCM Zalău, a decedat la doar 56 de ani

VIDEO | Dominic Thiem merge în turul II la Munchen. A profitat de abandonul subit al unui jucător mai bine clasat

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 18 apr 2023

Dominic Thiem continuă cursa către revenirea în topul tenisului mondial în această săptămână la Munchen, competiţie transmisă în direct pe Prima Sport. Fostul număr 3 ATP s-a califcat în turul II.

Thiem (101 ATP) a trecut de francezul Constant Lestienne (60 ATP), după doar un set şi aproape un game.

Austriacul a câştigat primul act cu 6-3, iar în primul joc din setul secund, Lestienne a abandonat subit, deşi nu a dat vreun semn vizibil că ar suferi de ceva. Inclusiv arbitrul de scaun, Isabel Seefred a părut consternată de această situaţie.

Francezul a arătat sumar că ar superi de o problemă la gambă.

Thiem va juca în faza următoare cu mai bine clasatul Marc Andrea Huesler (63 ATP).