Gigi Becali trebuie să aibă grijă! Singura echipa pentru care Elias Charalambous ar părăsi-o pe FCSB: „E visul lui” Gigi Becali trebuie să aibă grijă! Singura echipa pentru care Elias Charalambous ar părăsi-o pe FCSB: „E visul lui”
Iga Swiatek este prima finalistă la Roma Iga Swiatek este prima finalistă la Roma
Kylian Mbappe va avea statuie de ceară la muzeul Madame Tussauds Berlin. Fotbalistul a dezvelit statuia la Paris Kylian Mbappe va avea statuie de ceară la muzeul Madame Tussauds Berlin. Fotbalistul a dezvelit statuia la Paris
”Eu zic că poate fi o opţiune foarte bună”. Alexandru Musi pleacă de la Petrolul la altă formaţie din Superliga ”Eu zic că poate fi o opţiune foarte bună”. Alexandru Musi pleacă de la Petrolul la altă formaţie din Superliga
Doar două cluburi din Superliga au felicitat-o pe Corvinul pentru câştigarea Cupei României Doar două cluburi din Superliga au felicitat-o pe Corvinul pentru câştigarea Cupei României
Simona Halep nu se dă bătută după retragerea de la Trophee Clarins: ”Cred în continuare în călătoria mea” Simona Halep nu se dă bătută după retragerea de la Trophee Clarins: ”Cred în continuare în călătoria mea”

VIDEO | Dynamo Brest s-a calificat cu mari emoţii în finala Cupei Belarusului, după un meci absolut nebun

Fotbal Internațional Publicat pe 29 apr 2020

Dynamo Brest s-a calificat, azi, în ultimul act al Cupei Belarusului, deşi a pierdut în depalsare, 2-4 cu Sahtior Soligorsk. Campionii en-titre ai Belarusului s-au calificat în final pentru că reuşiseră să câştige, în tur, pe teren propriu, cu 2-0.

Echipa din Brest a început mai bine şi meciul de azi, iar Pavel Savitskiy şi Mikhail Gordejchuk au marcat în minutele 19 şi 38. La 2-0 pentru Dynamo, zarurile erau aruncate, însă gazdele au revenit puternic în repriza secundă. Patru goluri consecutive au înscris cei de la Soligorsk, iar pe final ar fi putut să-l dea şi pe cel de-al cincilea şi să se califice. În minutul 58, Igor Ivanovic i-a dezmorţit pe fanii gazdelor când a redus din handicap, după care Vitali Lisakovich (minutele 60 şi 66, ultimul din penalty) au reaprins speranţele în tribune. Dmitriy Podstrelov, în minutul 74, a făcut 4-2 pentru Soligorsk, care mai avea nevoie de un singur gol pentru a juca marea finală. N-a fost însă să fie, iar Dynamo Brest s-a calificat în ultimul act al competiţiei, graţie golurilor marcate în deplasare.