VIDEO | Aston Villa - Liverpool 3-3. ”CormoraniI” au avut două goluri avans până pe final VIDEO | Aston Villa - Liverpool 3-3. ”CormoraniI” au avut două goluri avans până pe final
VIDEO | Barcelona - Real Sociedad 2-0. Catalanii revin pe locul secund în La Liga VIDEO | Barcelona - Real Sociedad 2-0. Catalanii revin pe locul secund în La Liga
Irina Begu, eliminată de Danielle Collins, în optimi la Roma. Românca a luat doar 3 game-uri Irina Begu, eliminată de Danielle Collins, în optimi la Roma. Românca a luat doar 3 game-uri
VIDEO | Gică Hagi vrea să ia măsuri drastice! ”A fost frumos la Farul, s-a plătit bine” VIDEO | Gică Hagi vrea să ia măsuri drastice! ”A fost frumos la Farul, s-a plătit bine”
E gata! Louis Munteanu a anunţat unde vrea să joace din sezonul următor. ”Nu ştiu nimic despre interesul celor de la FCSB” E gata! Louis Munteanu a anunţat unde vrea să joace din sezonul următor. ”Nu ştiu nimic despre interesul celor de la FCSB”
VIDEO | ”Vor veni jucători noi”. Costel Gâlcă anunţă transferuri importante la Universitatea Craiova VIDEO | ”Vor veni jucători noi”. Costel Gâlcă anunţă transferuri importante la Universitatea Craiova

VIDEO | ”Ei n-au ajuns la poarta noastră în prima repriză. Cred că am controlat”. Neagoe consideră că Universitatea Craiova a fost peste FCSB

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe 18 mar 2023

FCSB a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu cei de la Universitatea Craiova, în primul meci din prima etapă a play-off-ului Superligii.

Eugen Neagoe a declarat că oltenii au fost mult mai buni decât cei de la FCSB, mai ales în prima repriză.

"Nu sunt mulţumit, mai ales după prima repriză. Ei n-au ajuns la poarta noastră în prima repriză. Cred că am controlat prima repriză şi meritam să conducem la o diferenţă mai mare, dar apoi am început prost a doua repriză.

Trebuia să fim atenţi, să ţinem de minge. Am înţeles că a fost offside la Ivan, chiar dacă a fost mic. După minutul 70 am forţat, am încercat să împingem jocul. FCSB n-a existat în prima repriză, sincer, că n-au ajuns în careul nostru.

Cred că trebuie să comentăm lucrurile astea, că am văzut ce s-a vorbit înaintea partidei. Şi noi am avut patru jucători sub 21 de ani.

E al doilea meci într-un timp scurt în care nu reuşesc să ne bată aici, în casa FCSB-ului",