„Poate ajunge FCSB în faza grupelor Ligii Campionilor?”. Fostul mare jucător al „roş-albaştrilor” a dat un răspuns clar „Poate ajunge FCSB în faza grupelor Ligii Campionilor?”. Fostul mare jucător al „roş-albaştrilor” a dat un răspuns clar
Federaţia palestiniană a cerut suspendarea Israelului. Când va anunţa FIFA o decizie Federaţia palestiniană a cerut suspendarea Israelului. Când va anunţa FIFA o decizie
La 41 de ani, etiopianul Kenenisa Bekele a fost selecţionat pentru maratonul olimpic de la Paris La 41 de ani, etiopianul Kenenisa Bekele a fost selecţionat pentru maratonul olimpic de la Paris
PAOK-ul lui Răzvan Lucescu a demolat-o pe Panathinaikos şi a lăsat-o fără antrenor PAOK-ul lui Răzvan Lucescu a demolat-o pe Panathinaikos şi a lăsat-o fără antrenor
Aspectul care a făcut diferenţa pentru Corvinul Hunedoara. „Aşa au bătut CFR Cluj şi au câştigat Cupa României” Aspectul care a făcut diferenţa pentru Corvinul Hunedoara. „Aşa au bătut CFR Cluj şi au câştigat Cupa României”
E gata! Prima plecare importantă de la Corvinul, după câştigarea Cupei României: „Este 100%” E gata! Prima plecare importantă de la Corvinul, după câştigarea Cupei României: „Este 100%”

VIDEO | Empoli - Bologna 0-1. Răzvan Marin, integralist la învinşi

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 16 mar 2024

Bologna a învins în deplasare, scor 1-0, formaţia Empoli, în primul meci al etapei a 29-a din Serie A.

Antrenorul lui Empoli, Davide Nicola, a început meciul cu mijlocaşul român Răzvan Marin ca titular. Întâlnirea a fost dominată de oaspeţi care au ratat ocazii mari de gol, cum a fost cea a lui Orsolini, din minutul 87, iar în minutul 90+5 Giovanni Fabbian a marcat golul vitoriei, după o pasă greşită a lui Răzvan Marin, care a fost integralist.

Empoli, se află pe locul 17, cu 25 de puncte, în timp ce Bologna are 54 de puncte şi ocupă poziţia a patra în ierarhia din Serie A.