Gigi Becali a dezvăluit când va mai merge la stadion. "Fac şi propagandă" | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali a dezvăluit când va mai merge la stadion. "Fac şi propagandă" | VIDEO EXCLUSIV
Dan Şucu mai are de învăţat până să ajungă ca Gigi Becali: „Poate să cheltuie 25-30 de milioane până să înveţe” | VIDEO EXCLUSIV Dan Şucu mai are de învăţat până să ajungă ca Gigi Becali: „Poate să cheltuie 25-30 de milioane până să înveţe” | VIDEO EXCLUSIV
Gigi Becali nu a avut milă! Finanţatorul de la FCSB şi-a bătut joc de un fost jucător al Stelei! "O să îi fac zile negre" | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali nu a avut milă! Finanţatorul de la FCSB şi-a bătut joc de un fost jucător al Stelei! "O să îi fac zile negre" | VIDEO EXCLUSIV
Costel Gâlcă nu a continuat la FCSB dintr-un motiv uluitor! "M-a înşelat" | VIDEO EXCLUSIV Costel Gâlcă nu a continuat la FCSB dintr-un motiv uluitor! "M-a înşelat" | VIDEO EXCLUSIV
Gigi Becali a intrat în direct şi a făcut anunţul despre transferul lui Florinel Coman: „Nu m-am înţeles cu nimic! La revedere!” | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali a intrat în direct şi a făcut anunţul despre transferul lui Florinel Coman: „Nu m-am înţeles cu nimic! La revedere!” | VIDEO EXCLUSIV
„Eu am proorocit. Şi dacă am proorocit, hai la revedere!” . Gigi Becali, sigur că va elimina o echipă mare din Europa în drumul spre grupele UCL | VIDEO EXCLUSIV „Eu am proorocit. Şi dacă am proorocit, hai la revedere!” . Gigi Becali, sigur că va elimina o echipă mare din Europa în drumul spre grupele UCL | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Farul - Sepsi 1-0. Echipa lui Gică Hagi e fără înfrângere şi fără gol primit în acest sezon

Superliga Publicat pe 9 aug 2021

Farul Constanţa a câştigat meciul de pe teren propriu, scor 1-0, cu Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a patra din Casa Liga 1, în direct pe Look Sport. Unicul gol a fost marcat de Jefte Betancor, în startul reprizei secunde.

Cei de la Sepsi au început mai bine şi au reuşit să îşi creeze câteva şanse, dar nu s-au lipit de gol, iar dobrogenii i-au penalizat. Pe final au fost câteva momente tensionate, iar Gică Hagi şi Leo Grozavu au fost eliminaţi.

Clasamentul Ligii 1

Farul - Sepsi 1-0 (Jefte Betancor 49')

• Farul: Aioani - Dussaut, Larie, Ghiţă, De Nooijer (Buta 80’) - Pires, Mladen, Artean (Dobrosavlevici 73’)- Chiţu (Ciobanu 59’), Betancor (Petre 80’), Pitu (Sali 80’). Antrenor: Gheorghe Hagi
  • Sepsi: Niczuly - Dimitrov (Gonzalez 63’), Ninaj (Tincu 77’), Sousa, Mitrea - Dumitrescu, Fofana (Golofca 83’), Vaşvari, Ştefănescu (Păun 63’) - Damaşcan, Chunchukov (Ashkovski 83’). Antrenor: Leo Grozavu

Cartonaşe galbene: Ciobanu (88’) / Mitrea (36’), Ninaj (77’)

Minutul 90+3: Leo Grozavu este eliminat pentru proteste.

Minutul 86: Mitrea trage puternic şi pe jos, din lovitură liberă de la 30 de metri. Aioani se întinde şi scoate de lângă bară.

Minutul 61: Sousa încearcă să egaleze, dar trimite din careu peste buturi.

Minutul 49: GOL Farul! Pitu recuperează din piciorul lui Dimitrov la marginea careului şi trimite în faţa la De Nooijer. Olandezul pătrunde în careu şi trece elegant de un adversar, după care scoate la Jefte, care îl învinge pe Niczuly.

Minutul 35: Ninaj ratează cea mai mare ocazie de până acum! Fundaşul lui Sepsi nu reuşeşte să finalizeze din câţiva metri.

Minutul 27: Pitu are prima ocazie importantă a celor de la Farul, dar Niczuly respinge.

Minutul 21: Fofana trimite periculos cu capul, dar portarul Aioani prinde în doi timpi.

Minutul 11: Prima ocazie importantă a partidei îi aparţine lui Dimitrov. Bulgarul caută un şut la colţul lung, dar nu nimereşte cadrul porţii.

Minutul 1: A început partida!

Farul are cinci puncte, după o victorie şi două egaluri, în timp ce Sepsi are patru puncte, adunând o victorie, un egal şi o înfrângere. Echipa din Constanţa va începe să conteze, de la această partidă, şi pe jucătorii care au fost plecaţi la Jocurile Olimpice cu naţionala României. Printre ei se numără Aioani, Ciobanu, Boboc şi Ganea. Portarul va fi mai mult ca sigur în poartă, după cum a lăsat de înţeles Gică Hagi la conferinţa de presă.

”Regele” a părut deranjat de întrebarea adresată de un jurnalist, pe această temă:

Dacă ajungeţi să-mi faceţi şi echipa, atunci faceţi-o dumneavoastră. Încă nu vă dau răspunsul acum, dar trebuie să ştiţi că Aioani, de când a semnat, este portarul numărul 1 a echipei. Chiar dacă Arpi a făcut foarte bine.

Într-un fel sau altul v-am dat răspunsul. Avem cel mai bun portar care a fost la Olimpiadă, nu? A apărat foarte bine şi a făcut un sezon foarte bun”.

Echipele probabile:

• Farul: Aioani - Boboc, Larie, Ghiţă, De Nooijer - R. Pires, Ciobanu, Grameni - Chiţu, Betancor, Pitu.
  • Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Mitrea, Tincu, R. Ispas -  N. Păun, Eder - Aşkovski, Achahbar, Rep - Ciunciukov.