VIDEO | Eugen Trica aduce revirimentul la FCU Craiova! ”Să nu ne îmbărăm cu apă rece, am câştigat doar prima finală” VIDEO | Eugen Trica aduce revirimentul la FCU Craiova! ”Să nu ne îmbărăm cu apă rece, am câştigat doar prima finală”
”Lipsesc multe lucruri”. Ioan Ovidiu Sabău nu îşi explică atitudinea elevilor săi ”Lipsesc multe lucruri”. Ioan Ovidiu Sabău nu îşi explică atitudinea elevilor săi
Cristi Balaj a dat verdictul! Trebuia sau nu dictat penalti pentru FCU Craiova | VIDEO EXCLUSIV Cristi Balaj a dat verdictul! Trebuia sau nu dictat penalti pentru FCU Craiova | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”Nu aş vrea să spun multe prostii. Mai bine mă abţin”. Dan Nistor, nemilos cu propria echipă VIDEO | ”Nu aş vrea să spun multe prostii. Mai bine mă abţin”. Dan Nistor, nemilos cu propria echipă
VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele de start VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele de start
Sorana Cîrstea, decizie finală cu privire la BJK Cup Sorana Cîrstea, decizie finală cu privire la BJK Cup

VIDEO | FC Voluntari - Hermannstadt 1-0. Puncte colosale bifate de ilfoveni

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 29 mar 2024

FC Voluntari a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0, pe Hermannstadt, în etapa a doua din play-out-ul Superligii.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Merloi, în minutul 69, din penalty.

VIDEO | FC Voluntari - Hermannstadt 1-0 (Merloi 70-penalty), în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Echipele de start:

• Voluntari: O. Vâlceanu - Ricardinho, Matricardi, Armaş - Boboc, A. Ciobanu, Crepulja, Aliji - Raţa, Dumiter, D. Andrei
  • Hermannstadt: Căbuz - Butean, Bejan, Ionuţ Stoica, Opruţ - Balaure, Murgia, Sota, Jipa - Neguţ, D. Paraschiv

Minutul 90+5: Final de meci! Voluntari se impune cu 1-0.

Minutul 87: Iancu bate o lovitură liberă aproape de careu. Mingea s-a scurs pe plasa porţii.

Minutul 70: GOL Voluntari! Butean comite henţ în careu, iar centralul dictează penalty, după intervenţia VAR. Merloi a transformat fără emoţii de la 11 metri.

Mintul 56: Balaure reia în forţă aproape de vinclu. Mingea a atins bara.

Minutul 47: Andrei finalizează din unghi, dar portarul sibienilor respinge în corner.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 13: Neguţ îl păcăleşte din preluare pe Matricardi şi reia cu efect din 10 metri. Vâlceanu respinge spectaculos.

Minutul 9: Dumiter profită de o eroare a apărării şi reia din careu de lângă 3 adversari. Căbuz reuşeşte să pareze.

Minutul 1: A început partida!

------------------------------------

Înaintea acestui duel, FC Hermannstadt ocupă locul 8, cu 23 de puncte. Sibienii au început perfect play-out-ul şi au câştigat pe teren propriu cu Dinamo, scor 3-0, într-un meci în care scorul final a fos stabilit încă din prima repriză.

De cealaltă parte, FC Voluntari nu a mai câştigat în campionat din semptembrie, când făceau surpriză şi băteau Rapidul pe Giuleşti cu 2-1. Ilfovenii se află pe locul 15, cu 14 puncte, şi luptă pentru salvarea de la retrogradare.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.