Jucătorii de la Csikszereda au primă pentru promovarea în Superligă Jucătorii de la Csikszereda au primă pentru promovarea în Superligă
Handbal masculin | Deţinătoarea Cupei României, CSM Constanţa, se califică în finala competiţiei din 2024

Dan Şucu s-a înţeles cu viitorul antrenor! Când ar urma să fie prezentat Dan Şucu s-a înţeles cu viitorul antrenor! Când ar urma să fie prezentat
Jesus Navas a semnat pe viaţă Jesus Navas a semnat pe viaţă
Se umple Arena Naţională? Numărul uriaş de bilete vândute pentru duelul dintre Dinamo şi Csikszereda Se umple Arena Naţională? Numărul uriaş de bilete vândute pentru duelul dintre Dinamo şi Csikszereda
Absenţă de marcă pentru Bayern Munchen în ultimul meci al sezonului Absenţă de marcă pentru Bayern Munchen în ultimul meci al sezonului

VIDEO | FCSB CÂŞTIGĂ GREU CU ULTIMA CLASATĂ DEŞI A AVUT UN OM ÎN PLUS O REPRIZĂ ÎNTREAGĂ

Video Publicat pe 6 feb 2020

FCSB s-a impus în deplasare cu FC Voluntari, 2-1, într-un meci transmis în direct de Look Plus. Echipa lui Gigi Becali a deschis scorul încă din minutul 8, prin Olaru, care a marcat un gol asemănător cu cel primit de FCSB, etapa trecută, la Cluj, în partida cu CFR Cluj. Vicecampionii nu s-au bucurat însă prea mult şi au fost egalaţi în minutul 32, când macedoneanul Marko Simonovski a profitat de o gaură imensă în apărarea echipei pregătite de Bogdan Argeş Vintilă şi a marcat din apropiere. FCSB avea să intre totuşi la cabine în avantaj, după ce Coman a marcat golul decisiv cu trei minute înainte de pauză. N-a fost însă ultimul eveniment al primei reprize, pentru că moldoveanul Igor Armas a fost eliminat chiar în minutul 45.

În repriza secundă nu s-a mai întâmplat absolut nimic notabil, astfel că FCSB s-a impus şi a acumulat 42 de puncte, ceea ce îi permite să urce până pe locul secund, la numai 5 lungimi în spatele liderului CFR Cluj. De cealaltă parte, FC Voluntari are doar 11 puncte după 23 de meciuri şi rămâne ultima în clasament.