Emilia Corbu a cucerit titlul de campioană a României la floretă Emilia Corbu a cucerit titlul de campioană a României la floretă
Succesul din Cupă vine la pachet cu o primă considerabilă pentru cei de la Corvinul Succesul din Cupă vine la pachet cu o primă considerabilă pentru cei de la Corvinul
VIDEO |  Dramaticul game final în care Hurkacz a capotat. Tommy Paul, pericol la RG? VIDEO | Dramaticul game final în care Hurkacz a capotat. Tommy Paul, pericol la RG?
Mircea Cristescu şi-a anunţat retragerea din structura de conducere a campioanei UBT Cluj la finalul sezonului Mircea Cristescu şi-a anunţat retragerea din structura de conducere a campioanei UBT Cluj la finalul sezonului
VIDEO | Las Palmas - Betis 2-2. Final liniştit de sezon pentru ambele formaţii VIDEO | Las Palmas - Betis 2-2. Final liniştit de sezon pentru ambele formaţii
Dorin Rotariu a ales unde vrea să joace. ”Eu cred că sunt mai mari şanse să meargă” Dorin Rotariu a ales unde vrea să joace. ”Eu cred că sunt mai mari şanse să meargă”

VIDEO | FCU Craiova - Oţelul 1-2. Moldovenii au etalat un joc spectaculos

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 31 mar 2024

FCU Craiova a fost învinsă pe teren propriu, cu 2-1, de echipa Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a doua a play-out-ului Superligii.

Golurile au fost marcate de Bauza ’39 pentru gazde şi Cisotti ’17 şi Cisse ‘52 pentru oaspeţi.

În minutul 30, oaspeţii au ratat un penalti prin Cisotti.

VIDEO | FCU Craiova - Oţelul 1-2 (Bauza 39 / Cisotti 17, Cisse 51), pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• FCU Craiova: R. Popa - Negru, Compagnucci, Lacroix, Padula - Achim, Dr. Albu - Dragu, Bauza, Van Durmen - Chiţu
  • Oţelul: Pap - Adăscăliţei, Cisse, Ghiocel, Zhelev - Lameira, Zivulic, Teles - Maciel, Cisotti, Bodişteanu

Minutul 90+6: Final de meci! Oţelul se impune cu 2-1.

Minutul 89: Sidibe este liber pe 5 metri, dar alunecă uşor în timpul execuţie şi Pap respinge în corner.

Minutul 67: Cisotti rezistă în marginea terenului şi scoate pe 10 metri la Telles. Acesta reia însă slab.

Minutul 51: GOL Oţelul! Cisse are o reacţie perfectă la o minge din corner şi trimite cu călcâiul.

Minutul 45+5: Pauză! Scorul este 1-1.

Minutul 39: GOL FCU Craiova! Bauza scapă din marcaj, preia superb, apoi marchează din poziţie de singur cu portarul.

Minutul 29: Albu îl faultează în careu pe Cisotti, iar arbitrul dictează penalty. Acelaşi Cisotti execută, însă trage modest, iar Popa parează.

Minutul 17: GOL Oţelul! Cisotti reia cu capul din câţiva metri o centrare venită de la Bodişteanu. Reuşita a fost analizată la VAR pentru offside.

Minutul 4: Cisotti reia spectaculos, iar portarul Craiovei respinge cu emoţii de sub bară.

Minutul 2: Popa respinge în corner execuţia lui Cisse. Apoi, Adăscăliţei reia puţin peste poartă.

Minutul 1: A început partida!

-----------------------------------------------------

Cei de la FCU Craiova vin după un eşec la limită cu Petrolul Ploieşti, 1-0. Formaţia lui Nicolo Napoli are o situaţie dificilă, ocupând locul 8 în play-out, ce duce la barajul de menţinere.

De cealaltă parte, Oţelul se află pe locul 5. Elevii lui Dorinel Munteanu au început bine finalul de sezon, cu un succes contra lui Poli Iaşi, scor 1-0.

Formaţia moldavă a câştigat ambele dispute din sezonul regular, 2-0 în deplasare şi 1-0 la Galaţi.