Emilia Corbu a cucerit titlul de campioană a României la floretă Emilia Corbu a cucerit titlul de campioană a României la floretă
Succesul din Cupă vine la pachet cu o primă considerabilă pentru cei de la Corvinul Succesul din Cupă vine la pachet cu o primă considerabilă pentru cei de la Corvinul
VIDEO |  Dramaticul game final în care Hurkacz a capotat. Tommy Paul, pericol la RG? VIDEO | Dramaticul game final în care Hurkacz a capotat. Tommy Paul, pericol la RG?
Mircea Cristescu şi-a anunţat retragerea din structura de conducere a campioanei UBT Cluj la finalul sezonului Mircea Cristescu şi-a anunţat retragerea din structura de conducere a campioanei UBT Cluj la finalul sezonului
VIDEO | Las Palmas - Betis 2-2. Final liniştit de sezon pentru ambele formaţii VIDEO | Las Palmas - Betis 2-2. Final liniştit de sezon pentru ambele formaţii
Dorin Rotariu a ales unde vrea să joace. ”Eu cred că sunt mai mari şanse să meargă” Dorin Rotariu a ales unde vrea să joace. ”Eu cred că sunt mai mari şanse să meargă”

VIDEO | Final de meci pe „Etihad”! Remiză albă în partida dintre Manchester City şi Arsenal

Premier League Publicat pe 31 mar 2024

Partida Manchester City - Arsenal, din runda 30 de Premier League, se joacă duminică, de la 18:30 şi va fi transmisă pe Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.

Minutul 90. Final de meci!

Minutul 52. Saka centrează în faţa careului de 6 metri, însă Gabriel Jesus nu reuşeşte să ajungă la mine!

Minutul 47. Kovacic trimite periculos din afara careului, dar balonul trece pe lângă poartă!

Minutul 45+2. Final de primă repriză!

Minutul 31. O nouă ocazie pentru tunari! Arsenal construieşte o fază frumoasă, însă şutul lui Gabriel Jesus se duce pe lângă poartă!

Minutul 7. Prima ocazie aparţine echipei Arsenal! Gabriel Jesus trimite pe lângă poartă din centrarea lui Ben White!

Minutul 1. A început partida!

Manchester City vine după egalul din runda trecută, scor 1-1, în faţa lui Liverpool şi după victoria cu 2-0 din FA Cup, împotriva lui Newcastle. „Cetăţenii” se află pe locul trei în Premier League, la patru „lungimi” de „cormorani”, care au urcat pe primul loc datorită victorie cu 2-1 din meciul cu Brighton.

De cealaltă parte, Arsenal se află pe poziţia a doua, la trei puncte de primul loc, şi vine după victoria la limită din runda trecută, 2-1 în faţa Brentford. ”Tunarii” s-ar întoarce în fotoliul de lider în cazul în care s-ar impune în faţa lui Manchester City.

Ultima întâlnire dintre cele două formaţii s-a încheiat cu victoria cu 1-0 a echipei lui Arteta.