Şerveţelul cu promisiunea de contract a lui Messi s-a vândut la licitaţie pentru o sumă astronomică Şerveţelul cu promisiunea de contract a lui Messi s-a vândut la licitaţie pentru o sumă astronomică
VIDEO | Fiorentina - Napoli 2-2. Fosta campioană nu mai are şanse la cupele europene VIDEO | Fiorentina - Napoli 2-2. Fosta campioană nu mai are şanse la cupele europene
Cole Palmer a fost ales cel mai bun tânăr jucător al sezonului în Premier League Cole Palmer a fost ales cel mai bun tânăr jucător al sezonului în Premier League
MM Stoica a anunţat prima plecare a verii de la FCSB. ”Dacă nu cumva a şi semnat” MM Stoica a anunţat prima plecare a verii de la FCSB. ”Dacă nu cumva a şi semnat”
S-a amuzat copios când a auzit discursul lui Schumacher! ”Ai jucat un meci de baraj cu Botoşani, nu ai jucat cu Bayern, Manchester City sau cu Chelsea” | VIDEO EXCLUSIV S-a amuzat copios când a auzit discursul lui Schumacher! ”Ai jucat un meci de baraj cu Botoşani, nu ai jucat cu Bayern, Manchester City sau cu Chelsea” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Bogdan Andone se aştepta să aibă un meci foarte greu cu Mioveni. ”Cu acest rezultat avem prima opţiune” VIDEO | Bogdan Andone se aştepta să aibă un meci foarte greu cu Mioveni. ”Cu acest rezultat avem prima opţiune”

VIDEO | Fiorentina - Empoli 0-2. Răzvan Marin se impune în derby-ul toscan

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 24 oct 2023

Formaţia Empoli, cu Răzvan Marin titular, s-a impus pe terenul Fiorentinei cu 2-0, după golurile marcate de Francesco Caputo, în minutul 21, şi de Emmanuel Gyasi, în minutul 81.

Mijlocaşul român Răzvan Marin a fost titular şi a ieşit de pe teren, înlocuit, în minutul 66.

Este a doua victorie stagională pentru Empoli, care se află pe locul 17, cu 7 puncte. Fiorentina ocupă poziţia a 5-a, cu 17 puncte.

În alt meci disputat luni, tot din etapa a 9-a, Udinese şi Lecce au terminat la egalitate, 1-1. Thauvin, în minutul 49, din penalti, a deschis scorul pentru gazde, iar Piccoli a egalat în minutul 83.