VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă
Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad
VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva
VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului
VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu
LIVE VIDEO | Real Madrid - Alaves, 4-0, în direct la Prima Sport 2! Ianis Hagi părăseşte terenul după 70 de minute LIVE VIDEO | Real Madrid - Alaves, 4-0, în direct la Prima Sport 2! Ianis Hagi părăseşte terenul după 70 de minute

VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

Fiorentina a învins pe teren propriu, scor 5-1, gruparea Sassuolo, în etapa a 34-a din Serie A.

Echipa viola a marcat prima în meci, prin Sottil, în minutul 17, apoi a ratat ocazii până la finalul părţii întâi. Gazdele au majorat avantajul abia în minutul 54, prin Martinez Quarta. Sassuolo a replicat rapid, prin golul lui Thorstvedt din minutul 57, însă după numai un minut Nico Gonzalez a restabilit diferenţa de două goluri, 3-1 pentru Fiorentina.

Gazdele au mai înscris odată, repede, în minutul 62, prin Barak, pentru ca Nico Gonzalez să stabilească rezultatul final în minutul 66.

AC Fiorentina e pe locul 8, cu 50 de puncte, iar Sassuolo e penultima în clasament, a 19-a, cu 26 de puncte.