Revine Sorin Cârţu în Superligă? "E aici, m-am despărţit de domnia sa acum 15 minute" | VIDEO EXCLUSIV Revine Sorin Cârţu în Superligă? "E aici, m-am despărţit de domnia sa acum 15 minute" | VIDEO EXCLUSIV
Sepsi se desparte de un jucător experimentat. ”Vreau ca la anul să ajung din nou în play-off” Sepsi se desparte de un jucător experimentat. ”Vreau ca la anul să ajung din nou în play-off”
Lovitură în Superliga! Un influent om de afaceri a decis să se împlice Lovitură în Superliga! Un influent om de afaceri a decis să se împlice
Simona Halep s-a retras de la turneul WTA de la Rabat Simona Halep s-a retras de la turneul WTA de la Rabat
VIDEO | Universitatea Craiova - Sepsi 3-2. Oltenii termină sezonul pe podium VIDEO | Universitatea Craiova - Sepsi 3-2. Oltenii termină sezonul pe podium
VIDEO | CFR Cluj - Farul 5-1! Ardelenii s-au distrat cu echipa lui Hagi VIDEO | CFR Cluj - Farul 5-1! Ardelenii s-au distrat cu echipa lui Hagi

VIDEO | Florinel Coman şi restul lumii la Voluntari. ”Un meci întors de echipă, dar pe care l-am tratat superficial”

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 29 feb 2024

FCSB a învins în deplasare, scor 2-1, pe FC Voluntari, într-un meci din etapa a 28-a a Superligii.

A fost un meci de vis pentru Florinel Coman, care a marcat cele două goluri ale lui FCSB. Ambele execuţii au fost de mare rafinament.

Coman a declarat la flash-interviuri că liderul Superligii nu a arătat deloc bine în prima repriză.

„Un meci întors de echipă, dar pe care l-am tratat superficial, lipsiţi de curaj. Am pierdut mijlocul terenului în prima repriză. Elias a schimbat tactica în a doua repriză şi i-a ieşit.

O seară perfectă pentru mine, să spunem. Dar trebuia să ne facem meciul uşor din primele minute. Asta ne-am propus. Am ştiut cum să gestionăm, asta e bine. Important e că nu am căzut fizic şi ne-am ridicat la pauză”, a spus Coman, la final de meci.