Jucătorii de la Rapid şi FCSB s-au unit pentru a susţine lupta împotriva cancerului Jucătorii de la Rapid şi FCSB s-au unit pentru a susţine lupta împotriva cancerului
Doi jucători de la Olympique Marseille, victimele unei tentative de furt de maşină Doi jucători de la Olympique Marseille, victimele unei tentative de furt de maşină
Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele" Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele"
NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren" NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren"
OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu
Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră

VIDEO ǀ Juventus a învins Torino! Unicul gol al întâlnirii a fost înscris de Vlahovic

Serie A Publicat pe 15 oct 2022

Echipa italiană Juventus Torino a învins sâmbătă, în deplasare, formaţia FC Torino, scor 1-0, în etapa a 10-a din Serie A, în direct la Prima Sport 3. Empoli a învins acasă, pe Monza, iar Răzvan Marin a jucat 11 minute.

Juventus Torino s-a impus în ”Derby della Mole”, învingând la limită pe FC Torino. Unicul gol al întâlnirii a fost înscris de Vlahovic, în minutul 74. În clasament, Juventus a urcat pe locul 7, cu 16 puncte.

Într-un alt meci disputat sâmbătă, Empoli a învins cu 1-0 pe Monza, prin golul lui Haas, din minutul 11, în direct la Prima Sport 5. Răzvan Marin, care încă se recuperează după o accidentare, a fost introdus pe teren în minutul 79. El a primit un cartonaş galben pe final de meci, după ce a avut o altercaţie cu un jucător al oaspeţilor, Rovella. Acesta a primit cartonaşul roşu la aceeaşi fază.

Cu această victorie, Empoli se află pe locul 10 în Serie A, cu 11 puncte.